2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Kosáreső hullott a vendégekre

2017. március 25. szombat, 10:15
Zalakerámia ZTE KK - JP Auto Jászberényi KSE 119-75 (32-10, 28-25, 28-21, 31-13). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1300 néző. Jv:. Benczúr, Tőzsér, Boros.

ZTE: Ubilla (26/21),  Norfleet (20/12),  Benke (26/9),  Szabó Zs. (11/3), Drungilas (8).Csere: Mohácsi (7/3),  Kis (5/3), Wright (16),  Czinger, Gáll. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jászberény: Saddler (23/12),  Amington (11/3), Williams (10),  Czirbus (6/3), Bojics (22). Csere:  Brbaklics (3), Mándoki, Bazsó. Vezetőedző: Stevan Tot.

Remekül elkapta a rajtot  a ZTE a gyengén kezdő Jászberény ellen. (3. p. 9-2). A negyed közepén időt kért az egykor  Egerszegen dolgozó Stevan Tot, mindhiába (5. p.: 18-6). A ZTE akkor dobott kosarat, amikor akart. A vendégek védekezése nagyon gyenge volt. Folyamatosan nőtt a ZTE előnye (9. p.: 28-10). A második tíz percben tovább szárnyalt  a hazai csapat, a negyed közepén 52-22-t mutatott az eredményjelző. A zalai csapatban, ekkor már szinte valamennyi csere  pályára lépett.

A negyed hajrájában kicsit lazított  a ZTE, de ez is belefért, biztosan vezetett. A nagyszünet után sem csökkent a házigazdák játékkedve (28. p.: 77-51), szebbnél szebb kosarakkal szórakoztatták  a publikumot.. A egy perc múlva már harminc pont felett volt   az előny. (29.p.: 88-56). A befejező negyed kérdése az volt, megszerzi-e a 100 pontot  a ZTE? Benke  hármasa után teljesült  a közönség vágya. A hajrában Wright termelte szorgosan  a pontokat.

A ZTE a vártnál jóval könnyebben győzte le  ellenfelét. A döntő csata a felsőházért  vasárnap következik  a Paks ellen.

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője: -  A mai találkozón. a gőzelem volt számunkra a fontos, amit magabiztos játékkal megszereztünk. Nincs megállás, készülünk a következő feladatra.

Stevan Tot, a Jászberény vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek, ma nagyon jól játszott, rotációnkból nagyon hiányzott centerünk, amit nagyon megérzetünk.

Mohácsi Máté,  a ZTE  játékosa: - Ma gáláztunk, de a sorsdöntő csata vasárnap következik  a Paks ellen.