Kosárlabda: kétszeri hosszabbítás után, vereség

2020. december 28. hétfő, 09:29
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE – DEAC 90-93 (14-25, 23-13, 20-18, 19-20, 7-7, 7-10)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Cziffra, Tóth C., Söjtöry.
ZTE: Duren (16),  Delas(73),   Vuko(9/3), Bonifert (10/6),  Szabó (10/3)  Csere: Donaldson(20/9), Gleen (13), Völgyi (5/3), Simon.      Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.
DEAC: Moore (9/3) Polyák (12/9), Somogyi Drenovác (26/6), Tóth (16). Csere Gyton (14/9), Hines (9/3), Molnár M. Molnár D. Megbízott vezetőedző: Andjelko Mandics.

Az első kosarat az egykori ZTE nevelés Tóth Ádám szerezte gyorsan jött rá a „válasz” Boniferttől. A zalai csapat leragadt a két ponton a hazaiak rosszul dobtak, a vendégek elhúztak (4.p.: 2-12).Az első tíz percben hazai oldalon, kis híján Bonifert szerezte az összes kosarat. Biztosan vezettek a vendégek. A folytatásban sem találta a házigazda a meccsritmusát. A DEAC tíz pont fölé növelte előnyét (12. p: 17-30).  Delas egy 3 pontossal fújt riadót (15. p.: 25-32). A zalaiak új igazolása Donaldson is elkapta a fonalat. A ZTE megkezdte a felzárkózást. A negyed végére egy pontra zárkózott fel a hazai csapat. (20. p.: 37-38). A mérkőzés hátra lévő részében ádáz csata dúlt a pályán. fej-fej mellett haladt a két csapat, felváltva vezettek (22. p.: 39-43). A negyed végén egy ponttal vezetett a ZTE (30. p.: 57-56). A záró tíz percben is egymásnak feszült a kép csapat. A ZTE a befejezés előtt két perccel, 3 ponttal is vezetett (38. p.: 74-71). A zalaiak kétszer is eladták a labdát, a DEAC egyenlített. Jött a hosszabbítás. Az első öt perc vége felé Szabó 3 pontosával, a ZTE vezetett, a vendégek ismét egyenlítettek. A második öt percben 6 másodperccel a vége előtt Duren 3 büntetője egyenlítést ért. Mindössze 6 másodpercet kellett volna kivédekezni a ZTE-nek, nem sikerült. Moore 3 pontosa a dudaszóval egy időben hullott a kosárba, így nyertek a vendégek.
A ZTE ezúttal is becsülettel küzdött, de döntő pillanatokban többet hibáztak, így kikaptak erősebb ellenfelüktől. A zalaiak veresége azt jelenti, hogy minden bizonnyal búcsút inthetnek a nyolc közé kerülésnek.