Kosárlabda: a második negyed döntött

2021. február 04. csütörtök, 08:46
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 92-69 (20-16, 31-11, 17-20, 24-22)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg.(zártkapus találkozó) Jv.: Tózsér, Frányó, Boros.
ZTE: Duren (24/12), Donaldson(15/6) Bonifert (2),   Vuko (18/6), Glenn(12). Csere: Wiggs (5), Simon (3/3), Szabó (11/3), Polster Csuti (2). Vezetőedző. Luca Bechi.
Körmend:Taylor(16), Durázi (2),  Németh(2),  Thames (4), Mócsán (19/9). Csere: Simons (8/6), Ireland (7/3), Tóth N. (6), Ferencz (5/3) Takács Vezetőedző: Ziga Mravljak.

A 134. szomszédvári rangadón a vasi csapat kezdett jobban (2. p.: 0-4), Duren két duplájával egyenlített a zalai csapat. Aztán ismét a Körmend percei következtek (5. p.: 7-12). Hazai időkérés után megváltozott a játék képe, a ZTE átvette az irányítást. A második negyed közepén már tíz ponttal vezettek (15. p.: 33-23). A vasiak támadó játéka szétesett,  a zalaiak extrán dobtak. A félidőben a ZTE több mint húsz ponttal vezetett (20. p.: 51-27). Fordulás után szigorított a védekezésén a vasi csapat, a ZTE-nek gondjai akadtak a lepattanó labdák megszerzésével is, így nem nőtt a különbség a két csapat között. A záró tíz percben a vasiak mindent megpróbáltak, többször 20 pont alá csökkentették a hátrányukat, de a hajrá ismét a zalaiaké volt. és biztos győzelmet arattak.
A ZTE második negyedbeli extra teljesítményének köszönheti győzelmét.