2021. január 15. péntek, 12:34
Szerző: Bedő István
Falco Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK

81-70 (24-20, 22-8, 22-21, 13-21)
NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely (zártkapus találkozó). Jv.: Földházi, Minár, Boros.
Falco: Váradi (4), Dencsecs (3/3),  Benke (7),  Bursima (14/6), Lake (7). Csere: Keller (13), Kovács B (6/6),Prel(15/3), Barac (12). Vezetőedző: Gasper Okorn.
ZTE: Duren (23/12), Delas(7/3), Bonifert (4/3),  Vuko (10/6), Glenn (14). Csere: Donaldson,  Plézer, Szabó (8/6), Simon (2), Völgyi (2). Vezetőedző: Luca Bechi.

A bajnokcsapat otthonában mutatkozott be  a ZTE kispadján a nemrég kinevezett olasz edző Luca Bechi.
Az első tíz percben jól tartotta magát a ZTE az első negyed során még vezettek is a zalaiak (4. p.: 3-7). Három pontosokkal gyorsan fordított a hazai csapat (10. p.: 20-14). A második negyedben támadásban teljesen szétesett a ZTE játéka. A vendéglátók szárnyaltak, a ZTE alig talált a gyűrűbe. A bajnokcsapat elhúzott (20. p.: 46-28). Nem adta fel a találkozót a zalai csapat, bár a harmadik negyed közepén még 20 ponttal vezettek a vasiak ( 25. p.:55-35). A ZTE megkezdte a felzárkózást. Tehette, mert a zalaiak védőjátéka óriásit javult. A házigazdák mindössze 13 pontot szereztek a záró tíz percben. A vendégek nyolc pontra is felzárkóztak (37. p.: 74-66), de fordítaniuk már nem sikerült.
A ZTE becsülettel helyt állt a jobb játékosokkal felálló Falco otthonában, ha a második negyedet nem szúrják el a zalaiak nagy meglepetést is okozhattak volna.