2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Közel a felsőház

2017. március 20. hétfő, 13:58
Soproni KC - Zalakerámia ZTE KK 74-77 (17-16, 20-17, 17-21, 20-23). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 1300 néző. Jv.: Kapitány, Ádám, Kovács N.

Sopron: Johnson (12/6), Mills (16/9),  Myles (17/6),  Dénes,  Spica (11). Csere: Ruják,  Takács (9/3),  Dufault (7/3),  Tóth G. (2). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

ZTE: Ubilla (15/3),  Norfleet (10/6),  Benke (11/6. ), Szabó Zs. (12),   Drungilas (8). Csere: Mohácsi (20/18),  Wright (1),  Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jó kezdett a ZTE, jól védekezett és jó ritmusban támadott (3. p.: 3-9). Hazai időkérés után megtorpant  az egerszegi együttes. A házigazdák villámgyorsan felzárkóztak  (5. p.: 9-13), főleg  hárompontosokkal volt eredményes. A  vendégek mindössze 3 pontot szereztek  a második öt percben, a hazaiak átvették  a vezetést. A második negyedet a küzdelem jellemezte, mindkét oldalon sok hibával. A vendégek jóval pontatlanabbul dobtak, így a Sopron pár ponttal vezetett a félidőben (20. p.: 37-33).

Szünet után  az első öt percben remekelt a hazai együttes,  a negyed közepén már  tíz ponttal vezetett (25. p: 50-40).  Úgy nézett ki, eldőlt a találkozó sorsa. A ZTE azonban nem adta fel, Mohácsi kettő, Benke egy triplája után a 29. percben befogta ellenfelét  a ZTE (52-52).  A  zalai felzárkózás  után a Sopron teljesen elbizonytalanodott. Mohácsi újabb hármasa után hosszú idő után ismét vezetett  a ZTE.  ( 32. p.:58-60).  A szívósan küzdő vendégek fokozatosan húztak el. ( 36. p.: 62-69). A hátralévő időben  a vendégcsapat rendkívül taktikusan játszott, és rendre eredményesen válaszolt a hazai kosarakra, így pár pontot megőrzött  előnyéből.

Újabb idegenbeli sikerével nagy lépést tett a felsőházi  középszakaszbeli rájátszás felé  a ZTE.

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője: - Nagyon szervezetten játszottunk, minden elismerésem a csapaté. Nagy lépést tettünk álmaink megvalósításafelé, de még nem értünk célba.  Továbbra is úgy kell küzdenünk,  ahogy ma tettük.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Összeszedetten, jól védekeztünk, a második félidőre feljavult kinti dobásaink  eredményessége. A hajrában megszerzett  előnyünket taktikus  játékkal megőriztük.