2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Közel az újabb bravúrhoz

2018. február 25. vasárnap, 18:17
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 68-63 (19-14, 12-17, 13-19, 24-13). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc, 800 néző. Jv.: Papp, Praksch, Minár.

DVTK: Peckova (11/6), Bach (4), Raksányi (5), Melnika (13), Fontenette (21). Csere: Szabó F. (6), Zele (2),Brewer (4), Nagy D. (2). Vezetőedző: Sztevan Szvitek.

ZTE: Koziar (11), Kovács G. (3/3), Jeffery (16/3), Hegedüs-Őri (6), Parker (12). Csere: Gorjanácz (5/3), Pavel (7),  Gáspár-Szalay (3/3),  Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Jól kezdte  a mérkőzést a zalai csapat, Kovács G. 3 pontosával  már 9-4-re vezetett a harmadik percben. A negyed közepén beállt a hazaiaknál Nagy Dóra, aki nemrég még a ZTE-ben játszott és irányításával feljöttek a hazaiak (9. p.: 19-12). Nem hagyta magát a ZTE, a második  negyed elején Jeffery is beszállt  a pontgyártásba. Két duplája és egy hárompontosa után visszavette  a vezetést a zalai csapat (14 p.: 23-24).  A hazaiak öt perc alatt mindössze négy pontot dobtak. Jött is a miskolci időkérés, amely használt, pontatlan vendégdobások és eladott labdák után felzárkózott a Diósgyőr. Félidőben döntetlent mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után  fej-fej mellett haladt a két csapat (23. p.38-39). A ZTE-ben Pavel ekkor már 4 faultnál járt.  A negyed hajrájára feljavult  a ZTE dobóteljesítménye, és hat ponttal vezetett a záró tíz perc előtt (30. p.: 44-50).  Két percen át továbbra is jól játszott a zalai csapat(32. p.: 46-55). Után viszont támadásban alaposan visszaesett, a hazaiak előbb egyenlítettek (35. p.: 59-59), majd a maguk javára fordították a vesztésre álló mérkőzést. A ZTE az utolsó  nyolc percben mindössze 8 pontot dobott, ami végzetesnek bizonyult.

A tabellaszomszédok rangadóján a ZTE ismét közel állt a bravúrhoz, de  a mérkőzés hajráját elbukta, ami vereséget eredményezett.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Közel álltunk a bravúrhoz, de  az utolsó negyed második felében dekoncentráltan játszottunk, sok egyéni hibát vétettünk. Visszahoztuk a DVTK-t a mérkőzésbe, s ő élt a lehetőséggel. Ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra, kemény héten vagyunk túl.