Rövidhírek
Közgyűlés után: sajtótájékoztatót tartott a Fidesz-KDNP frakció
Néhány helyi rendelet újraalkotásáról és módosításáról Káldi Dávid elmondta: a 23 megyei jogú város közül Zalaegerszegen vezették be az építményadót, ami 2016 óta változatlanul 900 Ft/négyzetméter, ezen az infláció ellenére sem emeltek az elmúlt években. 2025. január elsejétől a 900 forintot 1200 forintra emelik, ami még így is a megyei jogú városok átlaga alatt lesz. Mivel a költségvetés stabilitásának megőrzése az elsődleges cél, fontos szempont, hogy az emeléssel 500 millió forint plusz bevétel keletkezik. Az emelés elsősorban a 3.500 négyzetméternél nagyobb kereskedelmi célú ingatlanokat, bankokat és benzinkutakat érinti. Szálláshelyekre, vendéglátóhelyekre, turisztikai helyekre nem vonatkozik.
Az idegenforgalmi adó és a magánszemélyek kommunális adójának emelése a helyieket nem érinti, kommunális adó például a zalaegerszegi ingatlannal rendelkező, de nem itt élőkre vonatkozik. Vagyis a rendeletmódosítás a Zalaegerszegen állandó lakcímmel rendelkező lakóingatlan tulajdonosokat nem terheli - fogalmazott a frakcióvezető.
Szilasi Gábor a felelős állattartás szabályainak betartására hívta fel a figyelmet. 2023-ban a bírságolási tétel mintegy 4,5 millió forint volt, addig az idén eddig 1 millió 875 forintot tett ki, ami javulásnak számít. A rendelet az ebrendészeti szolgáltatásokat 20 százalékkal emeli. Új tételként napi 1500 forintért élve fogó önzáró csapdák kihelyezését kérhetik magánszemélyek, ha ragadozó ólálkodik ingatlanuk közelében. A befogott vadakat élve engedik vissza a természetbe. Szólt még a Hevesi Sándor Színház igazgatói pályázatának elbírálásáról. Mint mondta, szakmai döntés született, további bizalmat szavaztak Besenczi Árpádnak, aki mellett Mihály Péter lesz a művészeti vezető. Ugyanakkor feltételeket is szabott az önkormányzat. Javasolják az online jegyvásárlás lehetőségének a bevezetését.
Németh Gábor a helyi személyszállítási szolgáltatásról, és a szerződés módosításáról szólt. Jelezte azt is, hogy az önkormányzat pályázatot ír ki az andráshidai repülőtér üzemeltetésére, melyben egy alternatív hasznosítási célt is megfogalmaztak. Végül szólt arról, kik kapják a közgyűlés által alapított díjakat.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban