2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Hosszabbítás után

2016. december 12. hétfő, 08:42
MAFC - Zalakerámia ZTE KK 88-83 (18-16, 24-19, 10-22, 18-13, 18-13). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 1000 néző. Jv.: Papp, Szabó G., Praksch.

MAFC: Smith (4),  Misek (10), Kovács Á. (15/3), Sihota (21/6), Poscsics (15/3). Csere: Polyák (21/3), Pápai (2),  Lakits, Kucsera. Vezetőedző: Garai Péter.

ZTE: Ubilla (20/15), Norfleet (24/6), Kerpel-Fronius (2), Mohácsi (9/9), Szabó (14/6). Csere: Benke (13/3), Czinger (1),  Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat,  javarészt a pontosabban  dobó fővárosiak vezettek.  (7. p.: 11-9).  Majd egy perc alatt növelte előnyét  a  hazai együttes (8. p::  17-11). A második tíz percben is  a MAFC akarata érvényesült,  a ZTE főleg támadásban nyújtott felejthetőt. A palánk alól nagyon hiányzott az eltiltott Drungilas (15. p.: 28-24).  A vendégek továbbra is futottak az eredmény után, de nem szakadtak le.

Fordulás után  feljavult   a zalaiak támadó játéka , bejöttek a kinti dobások. A záró negyed elején már kilenc ponttal is vezetett  a ZTE  (31. p.: 52-61), de gyorsan leadta előnyét  ( 35. p. (60-60). A befejező öt percben felváltva vezettek  a csapatok. A befejezés előtt 13  másodperccel egypontos ZTE vezetésnél  Ubilla két büntetőt dobhatott, csak egyiket dobta be. A lepattanónál Mohácsi ellen fújtak technikait, így egyenlített a MAFC. A ZTE megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből, igaz a játékvezetők sem álltak feladatuk magaslatán. A ráadás öt percben jobb  volt a fővárosi csapat.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: -  Fordulatos, színvonalas mérkőzést játszottunk. Drungilas hiányát a center poszton védekezésben megoldottuk, de  támadásban gondjaink akadtak.  Mindkét gárda sokat tett  a  sikerért, sajnos, mi a MAFC sikeréért is.  A játékvezetésről annyit: nem hiszem, hogy annyira durva csapat vagyunk, hogy kétszer annyi faultot kellene fújni ellenünk.