2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Magabiztos volt a bajnok

2019. április 19. péntek, 08:21
Szerző_ B. I:
Sopron Basket - ZTE NKK 72-37 (20-14, 15-7, 16-10, 21-6). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-4. helyért, első találkozó. Sopron, 600 néző. Jv.: Cziffra, Nagy V., Tóth C.

Sopron: Turner (2), Queralt (9), Dupree (18), Crvendakics (7), Határ (13). Csere: Czukor, Varga (2), Weninger, Jovanovics (10), Dubei (11/9). Vezetőedző: Roberto Iniguez.

ZTE: Koizar(3), Boonstra (4),  Pusztai (2),  Maltsi (11/9), Horti (7/3). Csere: Benke (3/3), Parker (4),  Kovács G. (3/3), Gáspár-Szalay. Vezetőedző Gáspár Dávid.

Akárcsak legutóbb, ezúttal is jól kezdett Sopronban a ZTE. (2. p.:2-4). A Sopron azonban gyorsan rendezte a sorokat és fordított (4. p.: 10-4). Amíg a bajnok remekül dobott, a ZTE gyengén. Egy  vendég időkérés után zárkózott a zalai csapat (6. p.: 14-11). Két ZTE hárompontos után nem nőtt a házigazdák előnye.  A második tíz perc elején is jól tartotta magát a  zalai csapat. A negyed közepétől szigorított védekezésén a hazai csapat és fokozatosan elhúzott. Hiába kért időt Gáspár Dávid,  a ZTE edzője, nem sikerült megtörni a hazaiak lendületét. Tovább nőtt a hazai csapat előnye. A ZTE támadásban nagyon visszaesett, mindössze hét pontot dobott a második tíz percben.

A nagyszünet után is tovább robogott a Sopron. A zalaiak jól küzdöttek, de nem sikerült megállítaniuk ellenfelük lendületét. (25. p: 48-31). A vendégek sok dobást rontottak, így esélyük sem volt  a felzárkózásra.  Dubei 3 pontosa után 20 pont volt  a különbség a két csapat között (28. p.: 51-31). A negyedik tíz perc elején sok hiba volt mindkét oldalon. Mindössze hét pont született  4 perc alatt. (34. p.: 55-43).  A hazaiaknál a cserék is bőven lehetőséget kaptak, de nem csökkent a különbség a két csapat között (35. p.: 61-36). Az utolsó 5 percben folytatódott a soproni gála.

A döntőbe jutás első mérkőzésén magabiztosan nyert a bajnok. A két győzelemig tartó páros csata állása 1-0 a Sopron javára.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Papírforma eredmény született. Szerettünk volna nagyobb ellenállást kifejteni, de nem sikerült. Összességében ekkora különbség van a két csapat között.