2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Már az elején eldőlt

2017. január 14. szombat, 14:12
VBW Ceglédi EKK - ZTE NKK 90-63 (31-12, 26-17, 16-18, 17-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Cegléd, 500 néző. Jv.: Farkas G.,Gorka, Balogh Gy.

Cegléd: Medgyessy (16),  Kanyasi (13/3), Bujdosó (18/9), Skorics (19/3), Makszimovics (2). Csere: Serbán (4),  Katona (14/3), Kobolák (4), Ruttner, Filipovics, Fister. Vezetőedző: Cziczás László.

ZTE: Nagy D.(8),  Böröndy D. (4),  Burkholder (15/3), Őri (10), Horváth Zs. (2). Csere:  Gáspár-Szalay (6),  Böröndy V. (11),  Orsó (7), Jurkó, Velkey. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A ZTE új légiósának, Whitney Bayselnek a játékengedélye nem érkezett meg, így nem léphetett pályára.

Nagyon beragadt  a mérkőzés elején  a zalai csapat. (2. p.:9-0). csak három perc után talált  a gyűrűbe Burkholder  révén. A hazaiak védekezésben és támadásban egyaránt remekeltek. A vendégek dobóteljesítmény a 30 százalékot sem érte  el, a hárompontosak rendre nem értek célba (6. p.: 20-4) A Cegléd egy negyed alatt eldöntötte  a mérkőzést.  A második negyedben  sem változott a játék képe. A különbség folyamatosan nőtt  a két csapat között. (13. p.: 39-16), a hazaiak  továbbra is szárnyaltak, a palánk alatt és  távolról   egyaránt eredményesek  voltak. A negyed  vége felé  30 pont  lett a Cegléd előnye (19. p.:  57-27).

Szünet után sem változott nagyon  a játék képe. A vendéglátók vissza vettek  a tempóból, de a 30 pont körüli különbséget  biztosan tartották (23. p.: 65-32).  A zalaiak továbbra is gyengélkedtek. A záró 10 percben mindkét oldalon  a cserék is szóhoz jutottak, ami nem hozott döntő változást a találkozó menetében.

A zalaiak bravúrra  készültek, helyette súlyos vereséget szenvedtek. A kosárlabda minden elemében jobbak voltak  a ceglédiek.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: - Jó lenne tudnom, miért kezdtünk ilyen gyengén. A hazaiak az első negyedben eldöntötték  a mérkőzést. Cegléden ki lehet kapni, de nem ilyen játékkal. A felelősség közös, megyünk tovább..