2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Már az elején eldőlt

2018. március 04. vasárnap, 17:14
ZTE NKK - BEAC Újbuda 87-51 (23-10, 26-10, 25-13, 13-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Fodor, Rácz, Esztergályos.

ZTE: Koziar (13/3),  Jeffery (19/3), Kovács G., Hegedüs-Őri (11/3), Parker (16). Csere: Pavel (19), Gáspár-Szalay (2), Gorjanácz (3), Liska (4), Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

BEAC: Pusztai P. (6), Suppan (14), Szabó D. II. (3),  Kovács V., Barnai (18). Csere: Pusztai S. (4), Süle (2),  Angyal (4), Király, Gocsmann,  Zana. Vezetőedző: Balogh Judit.

Esélyeshez méltóan kezdett a zalai csapat, négy perc után már több mind tíz ponttal vezetett (11-2).  A vendégek nagyon nem találták a ritmust, a hazai csapat kivédekezte a fővárosiakat, a különbség fokozatosan nőtt (8. p.: 19-4).  A ZTE főleg gyors indítások után szerzett sok könnyű kosarat. A folytatásban sem tudott mit kezdeni a BEAC a házigazdák kemény védekezésével. (13. p: 32-12). A félidő végére gyakorlatilag eldöntötte  a találkozót a ZTE, 29 ponttal vezetett.  A folytatásban sem csökkent a hazaiak lendülete, csak a győzelem különbsége volt kérdéses. A harmadik negyed hajrájában negyven pontra nőtt a különbség (28. p.: 69-29). A befejező tíz percben a hazaiaknál a cserék is játéklehetőséget kaptak. A BEAC csökkentette hátrányát, de  a ZTE így is fölényesen nyert.

A házigazdák egy negyed alatt eldöntötték a mérkőzést és fölényesen nyertek az utolsó fővárosiak ellen.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A győzelem mellett annak örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget biztosíthattam, és a fiatalok is éltek a lehetőséggel.

Balogh Judit, a BEAC vezetőedzője: - Rossz üzemanyagot tankoltunk, fagyállót.  A mérkőzés már az elején eldőlt.