2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

Még egy győzelem kell

2017. június 08. csütörtök, 07:24
Egis Körmend - Zalakerámia ZTE 94 -107 (26-27, 20-24, 23-27, 25-29). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 3-4. helyért, első mérkőzés. Körmend, 2000 néző. Jv.: Pálla, Tőzsér, Praksch.

Körmend: Petty (19/3), Gibbs (16/12), Ferencz (14/12), Kromah (7/3),  Allen (18/6), . Csere: Csorvási (18),  Németh (2), Oroszi.. Vezeteőedző: Gasper Potocnik.

ZTE: Ubilla(17/15), Norfleet(17/15), Benke (14/3), Szabó Zs. (18/15), Drungilas (26). Csere: Mohácsi (6/6),  Wright (9). Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A hazaiaknál Smith, a ZTE-nél a régi sérültek (Fekete és Kerpel Fronius) hiányoztak. Az elején a Körmend két hárompontossal ráijesztett a vendégekre, azonban azok nem estek kétségbe. Rendezték  a sorokat és négy perc után egált mutatott az eredményjelző.(11-11).  Egyik oldalon sem volt acélos a védekezés, gyors kosárra gyors kosár volt  a válasz. A második tíz percben igyekezett ellépni ellenfelétől  a ZTE, ami sikerült is (14. p.: 34-41). Hazai idő kérés után ismét fej-fej mellett haladt  a két csapat (18. p.: 41-43). Feltűnő volt, hogy a  ZTE-nek jóval több faultot fújtak a  játékvezetők.

A két zalai center már az első félidő után 3 személyi hibánál tartott. Fordulás után tovább tartott  a nagy csata, a  vasiak 3 pontosokkal igyekeztek zárkózni, de mindig érkezett a  válasz másik oldalról . A hazaiak megtorpanását jól használta ki a ZTE (28. p.: 61-70).  s lassan állandósult tíz pont körüli előnye. A vendégcsapat igyekezett hosszabb ideig támadni, ami sikerült, és utána rendre kosárral fejezte be támadásait.(35. p.: 82-93). Bár  a Körmend még felzárkózott hat pontra, a ZTE már nem engedte ki kezéből a győzelmet és elvette  a Körmend  pályaelőnyét. A zalaiak 1-0-ra vezetnek  a  két győzelemig tartó páros csatában.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatnak, ami nem sikerült az alap-, illetve a középszakasz során, most igen. Az ellenfélnél és nálunk is  voltak nehezítő körülmények. Egy meccset nyertünk, de  a páros csata két győzelemig  tart. Köszönjük a szurkolók  sportszerű buzdítását.

Mohácsi Máté, a ZTE csapatkapitánya: - Izgalmas mérkőzést játszottunk, a fontos pillanatokban mi hoztunk jó döntéseket. Megérdemelten vezetünk.