2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

Megdolgoztak a győzelemért

2017. március 05. vasárnap, 16:56
Zalakerámia ZTE KK - KTE Duna Aszfalt 85-80 (25-20, 24-21, 18-18, 18-21). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1200 néző. Jv.: Győrffy, Söjtöry, Rácz.

ZTE: Ubilla (17/9), Norfleet (11/3),  Benke (9), Szabó Zs. (16/12),  Drungilas (14). Csere: Wright (11),  Kerpel-Fronius, (2), Mohácsi (5/3)  Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

KTE: Djukanovics (5/3),  Pongó Má. (7/3), Pongó Ma. (3),  Djeraszimovics (28/12), Karahodzsics (14), Csere: Ivosev (20), Hegedüs (3/3),  Fülöp,  Mészáros. Vezetőedző: Forray Gábor.

Az első öt percben viszonylag kevés kosár esett, a ”gólszegény” párbajból a ZTE került ki győztesen ( 5. p: 12-7).  Javult   a hazaiak védekezése és már kis híján  tíz ponttal vezettek (8. p.: 19-10). A negyed hajrájában felzárkózott  a vendégcsapat.  A második negyedben hasonló mederben zajlott. A hazaiaknál egy jó periódust  hullámvölgy követett (15. p.: 36-26).  Fordulás  után állandósult   a ZTE tíz pont körüli vezetése, labdaszerzések után a 24. percben már addigi legnagyobb különbséggel vezetett (60-47).

A szurkolók várták, hogy a házigazdák összeroppantják ellenfelüket, nem tették. Egy vendég időkérés után a negyed végére tíz pont alá csökkentette hátrányát  a KTE  (67-59). Ezután újból nekidurálta magát   a zalai csapat (33. p.: 74-59) A Kecskemét azonban nem hagyta magát, visszajött ismét   a mérkőzésbe.  A találkozó hajrájában fokozatosan csökkentette hátrányát. (39. p.:  85- 77.)   Bár a ZTE az utolsó percben már nem szerzett pontot, taktikus játékkal megőrizte előnyét.

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője:  -  Örülök  a győzelmünknek, játékban is  sikerült előbbre lépnünk.  Az egész  mérkőzést nézve megérdemelten győztünk a jól küzdő Kecskemét  ellen.

Forray Gábor,  a KTE vezetőedzője: -  A ZTE megdolgozott  a győzelemért. Az első két negyedben sok labdát  adtunk el. A mérkőzés során többször felzárkóztunk, de összességében  végig futottunk  az eredmény után.

Mohácsi Máté,  a ZTE  játékosa: - A kupa- és bajnoki vereségek után a győzelem megszerzése volt  számunkra  a legfontosabb cél.