2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Nehezen, de nyertek

2017. december 10. vasárnap, 13:34
MTK - ZTE NKK 64-75 ( 14-13, 17-20, 13-21, 20-21). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző: Jv.: Vida, Jurák, Menyhárt.

MTK: Janko, Szabó F. (19), Cvitkovics, Adamecz (11/6), Horváth B.(20/9). Csere: Koch (5/3), Szabó B. (2), Székely-Horváth, Pál (2), Wéber (5/3), Zólyomi. Vezetőedző: Nagy Dóra.

ZTE: Koziar (10/6), Jeffery (18/6), Kovács G., Hegedüs-Őri (15), Parker (6). Csere: Pavel (16), Gorjanácz (6), Gáspár-Szalay (4), Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A találkozó elején a házigazdák vezettek (4. p:5-2). Mindkét csapat gyengén dobott,  nem született sok kosár. (6.p.: 7-7). A zalaiak a pontatlan dobások mellett sok labdát is eladtak, így az első negyed végén vezetett az alsóházban tanyázó  MTK. A ZTE dobóteljesítménye az első 10 percben alig haladta meg a 20 százalékot. A folytatásban is a fővárosiak akarata érvényesült (12. p.: 20-15). A ZTE azonban lassan felzárkózott (14. p.: 22-20). Váltott vezetések után Jeffery két hárompontosával négy pontra meg is ugrott (18. p.:31-35). A harmadik negyed elején még fej-fej mellett haladt a két csapat, azonban kezdett javulni a  zalaiak dobáspontossága, elléptek a hazaiaktól. (28.p.: 44-50). A záró tíz percben még 48-54-re felzárkózott az MTK. Gáspár Dávid időkérése után azonban tovább nőtt a különbség a csapatok között (36. p.: 53-68). Az MTK ezután csökkentette hátrányát, de a vendégek biztos győzelmét nem tudta megakadályozni.

A ZTE fokozatosan lendült játékba és a negyedik negyedben biztosította be győzelmét.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatnak. A Cegléd elleni vereség nyomai még látszottak a mérkőzés elején. Remélem, hogy győzelmünk helyre teszi a lányok önbizalmát és a következő mérkőzésen még jobban játszunk.