2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Nagy pofon hazai pályán

2017. december 07. csütörtök, 08:22
ZTE NKK - VBW CEKK Cegléd 52-80 (18-26, 14-16, 10-20, 10-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Tőzsér, Válé, Nagy G.

ZTE: Koziar (10), Kovács G. (4/3), Jeffery (9/3), Hegedüs-Őri (14/3), Parker (6). Csere: Jurkó, Varga (1), Liska (2),  Vincze (4), Gorjanácz (2),  Pavel, Gáspár-Szalay. Vezetőedző: Gáspár Dávid

Cegléd: Medgyessy (11/3),  Katona (6),  Mokango (5),  Zsovár (10/6), Kanyai (6). Csere: Serbán, Filipovicz,  Kobolák,  Lelik (11/9), Ruttner, Makszimovics (12), Popovics (19/3). Vezetőedző: Cziczás László.

A ZTE szerezte meg a vezetést, az első öt percben felváltva vezettek a csapatok. Mindkét együttes a védekezésre fektette  a hangsúlyt. Támadásban a vendégek voltak pontosabbak, így kezdtek elhúzni. (8. p.: 14-19). A negyed hajrájában két ceglédi tripla is beakadt, így biztosan vezettek. A második tíz percben nagyot küzdött  a ZTE, úgy nézett ki visszatalál a helyes útra (13. p.: 25-28). Aztán a támadások ismét pontatlanabbá váltak és fokozatosan nőtt a különbség  a két csapat között.

A szünet után sem nagyot változott a játék képe,  a Cegléd magabiztosan,  pontosan játszott és növelte előnyét. (25.p.: 36-52). A vendégek két légiósa - Makszimovics és Popovics - nagyon élt  a pályán. A negyed végén már húsz pont volt  a Cegléd előnye (42-62). A befejező negyedben öt percig még megpróbálta a ZTE a lehetetlent, de  a különbség nem csökkent a két csapat között. Aztán mindkét oldalon jöttek  a magyar fiatalok, pár időssebb társaságában. Ezt a szakaszt is a vendégek nyerték.

Az eddig jól szereplő ZTE mindössze 5 percig volt méltó ellenfele a jó erőkből álló Ceglédnek. Egy biztos, 35 százalékos dobóteljesítménnyel nem lehet nyerni.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a Cegléd győzelméhez. Mi ma nagyon  gyengén játszottunk, nem volt esélyünk  a győzelemre.

Cziczás László, a Cegléd vezetőedzője: - Fontos győzelmet arattunk. Látom már  a fényt az alagút végén  a csapatom játékában.