2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Nagyot küzdöttek, de ez is kevés volt

2018. március 25. vasárnap, 18:55
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 93-89 (26-22, 31-18, 23-27, 13-22). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szolnok, 1300 néző. Jv.: Kapitány, Balogh, Minár.

Szolnok: Perry (16/6), Ford (19/9), Vojvoda (10/6), Milosevics (13), Tóth (12). Csere: Andrics(18), Kovács P., Browning (5/3). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

ZTE: Kinney (13), Vaughn (13/9), Benke (15/6), Szabó (13/6), Radics (21/6). Csere: Horváth Á. (10/6), Mohácsi (4),  Mikovics. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Alaposan bekezdett a Szolnok, a ZTE két perc után szerezte büntetőből első kosarát (7-1).  Kicsit javult a védekezés pontosabbá váltak a dobások, zárkózott a ZTE (5. p.:15-11). Felváltva estek a kosarak, egy hárompontos után 3 pontra is feljöttek a vendégek (8. p.: 23-20). A negyedet Kinney nagyon rossz dobása zárta, a labda a gyűrűt sem érte el. A második negyedben romloott az egerszegiek dobáspontossága, a hazaiak rendre lerohanták ellenfelüket (15. p.: 42-31).  A Szolnok jól szedte a lepattanókat, a vendégeknél a center poszt nagyon „lyukas” volt. A hazaiak két centere pontjaik felét dobta az első félidőben. A szünetben 17 ponttal vezettek a Tisza-partiak, elúszni látszott a találkozó.

A nagyszünet után is egy jó ideig a Szolnok akarata érvényesült (24. p.: 62-47). A hazaiak jóval pontosabban dobtak, mint a vendégek. Egy jó sorozattal tíz pontra jött fel a ZTE (27. p.:71-61). A legrosszabbkor jött a Szabó ellen fújt technikai, ami nem először sujtotta a ZTE-t. A hazai játékosok jóval többet reklamálhattak büntetlenül. A bírói segédlet sem törte meg a  vendégeket. (34. p: 80-73).  Két hiba után azonban ismét tíz pont lett a különbség (36. p.: 87-77). Két hárompontossal 87-83-ra még felzárkózott a ZTE, azonban előbb Vaughn, majd Radics hagyott ki két büntetőt, ez döntőnek bizonyult. A Szolnok taktikusan játszva megtartotta minimális előnyét.

A ZTE példásan küzdöt,t 20 pont körüli hátrányból is visszajött a mérkőzésbe, ami dicséretes. Sajnos, a hullámzó teljesítmény ezúttal is vereséget ért. A Kecskemét nyert, így biztossá vált, hogy a ZTE a középszakaszt a középházban folytatja.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Nagy előnyt adtunk a Szolnoknak, de óriásit küzdve 17 pontos hátrányból visszajöttünk a mérkőzésbe. A hajrában kihagyott büntetők miatt illetve, hogy nem tudtuk megszerezni a védőlepattanókat, vereséget szenvedtünk.