2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Csak a győzelemnek lehet örülni

2018. április 29. vasárnap, 09:35
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 81-83 (25-15, 9-23, 24-27, 23-18). NB I_es férfi kosárlabda mérkőzés. Középszakasz, középház. Szeged, 400 néző. Jv.: Papp, Söjtöry, Gál.

Szeged: Boltics (9/3),Wirth (14/6), Vágvölgyi (14/6), Kovács Á. (12), Sulovics (29/3). Csere: Kerpel-Fronius G. (2), Révész (1), Mike. Vezetőedző:Andjelko Mandics.

ZTE: Kinney (16/3), Vaughn (6), Benke (16/6), Szabó (1), Radics (8). Csere: Mohácsi (15/6), Mikovics (10), Horváth Á. (9/3), Kis (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A tartalékos Szeged alaposan meglepte az álmosan kezdő ZTE-t (6. p.: 14-7). A vendégek gyengén védekeztek és pontatlanul dobtak. Radics ziccereket rontott, Vaughn labdákat adott el, gyorsan kialakult a 10 pontos különbség a két csapat között (8. p.: 19-9). A második negyed elején Mohácsi betörések után jól büntetőzött, így a mérkőzésben maradt a ZTE.(14. p.: 31-22). A vendégek akkor kezdték meg a felzárkózást, amikor hazai oldalon a kezdők pihentek (15. p.:32-30). A negyed hajrájában feltűnően sok büntetőt hagyott ki az egerszegi csapat, Kinney és Radics egy percen belül ötöt. A negyed végén, ha nehezen is, de fordított a ZTE.

A nagyszünet után ismét visszaálltak a hazaiak kezdői, gyorsan egyenlített a Tisza-parti csapat.(13. p.: 46-46). A ZTE csikorogva tartotta pár pontos előnyét, rendkívül sok hibával játszó vendégek ellen a tartalékos hazaiak jól tartották magukat. A negyed hajrája jól sikerült a vendégeknek, tíz ponttal is vezettek (28. p.: 51-61). A záró negyedre több gyengén teljesítő ZTE játékos is visszatért, a hazaiak pillanatok alatt felzárkóztak. A zalaiak két percig nem dobtak pontot (32. p.. 62-65). A negyed közepén a hazaiaknál négy kezdő is 4 faulttal játszott, de ezt szituációt nem nagyon tudta kihasználni a ZTE. A 39. percben 76-79-es ZTE vezetésnél Papp játékvezető faultot fújt a ZTE ellen, amit az öt fős ZTE tábor nehezen viselt el, kivezették őket a csarnokból. A folytatásban mindkét csapat sokat hibázott. A ZTE-nél ismét büntetők maradtak ki, de ez szerencsére most nem bosszulta meg magát.

A ZTE úgy nyert az erősen tartalékos hazaiak ellen, hogy több játékosa is mélyen tudása alatt teljesített. Szerencsés, de fontos győzelmet aratott.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A nagy tét rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Nem játszottunk jól, de nyertünk, és most ez volt a lényeg.