2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Nem volt esély a bronzéremre

2019. március 03. vasárnap, 12:08
Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 79-59 (20-12, 18-19, 23-13, 18-15). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a harmadik helyért. Győr, 300 néző. Jv.: Győrffy, Tőzsér, Csabai-Kaskötő.

DVTK: Medgyessy (22/6), Skorics (6), Putina (6), Walker (14/3), Mokango (13). Csere: Zele (2), Szücs (2), Szabó F. (5/3), Kis (5), Kanyasi (4), Eperjesi. Vezetőedző: Czicszás László.

ZTE: Koizar (3), Maltsi (12/6), Pusztai (11/3), Boonstra (7), Parker (2). Csere: Horti (9/3), Benke (2), Gáspár-Szalay, Hegedüs-Őri (13/3), Preisinger, Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Álmosan kezdte a találkozót a ZTE, játékosai hét perc alatt mindössze 3 pontot dobtak. A miskolciak könnyedén elhúztak. (7.p: 14-3). Hosszú ideig Pusztai 3 pontosát jelezte az eredményjelző. A ZTE rendkívül pontatlanul dobott, és labdákat adott el. A második tíz percben is folytatódott az egerszegi csapat gyenge támadójátéka. A negyed közepén 40 százalékkal dobott jobban a miskolci csapat (66%), ZTE (26%) nem csoda, hogy vezetett. A második negyed közepére 31-28-ra sikerült felzárkóznia a zalaiaknak, a nagy szünetben azonban biztosan vezettek a miskolciak. A harmadik tíz percet jól kezdte a ZTE, Maltsi 3 pontosával 38-34-re felzárkózott. A DVTK azonban nem hagyta magát. A ZTE hét perc alatt hét pontot dobott, nőtt a különbség a két csapat között (27. p: 53-38). A negyed végén kis híján 20 pont lett a DVTK előnye. (30.p: 61-44). A záró tíz percben már lanyhult a csapatok védekezése, mindkét oldalon könnyebben születtek a kosarak. A cserék is pályára léptek. A DVTK biztos győzelme nem forgott veszélyben.

A gyengén kezdő ZTE-nek nem volt esélye a bronzérem megszerzésére. A zalaiak vesztét főleg a pontatlan dobások és az eladott labdák okozták.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nem három meccsre vagyunk kalibrálva. Fejben, fizikálisan a második félidőre elfáradtunk, nem volt bennünk tartalék. Motiváltak vagyunk, a bajnokságban igyekszünk sikeres szezont zárni.