Női kosárlabda: Magabiztos hazai siker

2020. november 26. csütörtök, 22:35
Szerző: Bedő István
Aluinvent DVTK Miskolc – ZTE NKK 90-57 (26-15, 22-14, 24-16, 18-12)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc (zártkapus találkozó). Jv.: Pozsonyi, Fodor, Balogh Gy.
DVTK: Medgyessy (9/3), Kányási (12/6), Kiss A. (14),  Vukov (6), Mokango (14). Vezetőedző: Földi Attila.
ZTE: Dzombeta (20/9),  Kulcsár (7/3),  Mányoki (8/6),  Horváth F. I. (8), Szabó P. (14). Csere: Horváth F. II., Úr, Szabó K., Dömötör, Németh. Vezetőedző: Ambrus Péter.

A jó képességű miskolci csapat vendége volt a győzelem nélkül álló ZTE. Lendületesen kezdett a hazai együttes, a zalaiak két perc után szerezték első kosarukat. Újabb két percnek kellett eltelnie, míg a ZTE ismét betalált.  A hazaiak viszont szorgos méhecske módjára szerezték a pontokat.  Az első negyed végére tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye. A második negyedben három percig nem talált a gyűrűbe a vendégcsapat, így a két csapat közötti különbség húszra nőtt.  (13. p: 35-15).  Állandósult a DVTK húsz pontos előnye. Vendég oldalon javarészt Dzombeta talál csak be. A harmadik negyedben is magabiztosak voltak a házigazdák, jóval pontosabban dobtak ellenfelüknél. A negyedik tíz perc közepére már 30 egységre nőtt a különbség a két csapat között. (83-53). A záró tíz percben hazai oldalon, de a vendégeknél is a cserék is szerepeltek, a két csapat között nem változott a különbség.
Az esélyesebb miskolci csapat magabiztosan érvényesítette a papírformát, győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.