2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Nyögvenyelős győzelem

2017. március 18. szombat, 19:24
Zalakerámia ZTE KK - MAFC 86-80 (16-30, 25-18, 23-16, 22-16). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Győrffy, Minár, Válé.

ZTE: Ubilla (16/6), Norfleet (5/3),  Benke (7), Szabó (8),  Wright (5). Csere: Mohácsi (18/15),  Drungilas (23),  Kis (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.

MAFC: Smith  18/12), Misek (14/6),  Kovács (11/3),  Sihota (11/6), Duvnjak (4). Csere: Poscic (8),  Polyák (12),  Lakits (2).Vezetőedző: Garai Péter.

Az álmosan kezdő ZTE ellen három perc  után 8-0-ra vezetett  a fővárosi csapat. Bencze Tamás időt kért, igyekezett rendezni a sorokat. Két pontra felzárkózott a ZTE. (5. p.: 8-10), de utána ismét a MAFC lendült bele és uralta az első negyedet. A második  tíz percben feljavult   a  ZTE védőjátéka, ami arra volt  elég, hogy ne nőjjön  a két csapat közötti különbség.  (15. p.: 32-37). A sereghajtó továbbra is jól dobta a  hárompontosokat, így a zalaiaknak nem  sikerült   a fordítás. A szünetben a MAFC vezetett hét ponttal.

Fordulás után Misek triplájával ismét 10 pont volt  a különbség  a két csapat között. (21.p: 41-51).  Fogcsikorgatva küzdött a zalai együttes és a 28. percben először vezetett  a mérkőzés során  (57-56). Hosszú ideig nem sikerül leráznia  a ZTE-nek  a  MAFC-ot.  A játékvezetői hibák is  a hazaiakat sújtották. Hárman kerültek  az egerszegieknél a kipontozódás szélére. A záró 10 perc  elején Mohácsi triplájával 69-64-re vezetett  a ZTE, közben Benke kipontozódott. A hajrában Drungilas is rendre eredményes volt  a palánk alatt. A ZTE hozta  a kötelezőt, de csak ennek lehet örülni.

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője: - Sok problémával kellett megküzdenünk  a hét során, Norfleet betegsége, Kerpel-Fronius   sérülése érzékenyen érintett bennünket. Megnehezítette dolgunkat a  fővárosi csapat A védekezésünk sem állt össze, a MAFC  pedig teher nélkül játszhatott.

Garai Péter,  a MAFC edzője: -Gratulálok  a ZTE győzelméhez, többet nem kívánok mondani.

Mohácsi Máté,  a ZTE játékosa:  Nyögvenyelősre sikeredett  a találkozó. A vendégek hosszú ideig vezettek. Az gondoltuk könnyű mérkőzés lesz, de nincs ilyen  a bajnokságban. Győzelmünk az akarat, a szív diadala volt.