2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Oda a felsőház?

2018. március 22. csütörtök, 18:46
Zalakerámia ZTE KK - Pécsi VSK- VEOLIA 78-81 (21-17, 16-21, 23-23, 18-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg,1700 néző. Jv.: Papp, Hervay, Kulcsár.

ZTE: Kinney (18/6), Vaughn (14/6), Benke (13/6), Szabó (12/6), Radics (7). Csere: Horváth Á. (8/6), Mikovics (6), Kis, Mohácsi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Pécs: Durham (22/9), Brooks (21/6), Antoni (9/3), Budimir (16/3), Sarlija (4). Csere: Simon (2), Bíró (7/3), Demeter, Harazin. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Három percen át fej-fej mellett haladt a két csapat (3. p.: 6-6). Majd egy remek szériával megugrott a ZTE (7. p.: 19-12). Jött is a vendég időkérés és a PVSK felzárkózott. (20. p: 21-17). A második negyedben csak szenvedtek a hazaiak, Kinney több labdát eladott. Nem sikerültek a külső dobások sem, a vendégek átvették a vezetést.  (14. p.: 21-24) Négy percig nem dobott pontot a ZTE, majd Radics törte meg a „kosárcsendet”. A zalaiak támadásban nagyon gyengélkedtek, hét perc alatt 9 dobott pont nagyon kevés. Egy szerencsés távoli triplát követően egy ponttal vezetett a félidőben a Pécs.. Szünet után fordított a ZTE és Vaughn pontjai után hét ponttal is vezetett (25. p.: 55-48). Azonban mint oly sokszor ebben  a bajnokságban a ZTE pillanatok alatt  leadta előnyét.  A befejező tíz percben szinte végig a PVSK vezetett, a ZTE támadásban erősen gyengélkedett. Továbbra is eladott labdák, pontatlan dobások jellemezték játékát. Kinney még visszahozhatta volna a reményt, de három büntetőjéből egyet dobott be, nyertek a vendégek.

Döntő fontosságú mérkőzést vesztett hazai pályán a ZTE. A vendégeknek is fontos volt a nyolcba kerülés szempontjából a mérkőzés, motiváltabban is játszottak, mint a ZTE.  A hazaiak veresége minden bizonnyal a felsőháztól való búcsút is jelenti. A ZTE ezúttal csapatként is gyengét produkált.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem érdemeltünk meg a győzelmet. A hajrában három labdát is eladtunk, utána már kényszerpályán mozogtunk.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: - Jobban védekeztünk, mint a ZTE, ez döntőnek bizonyult. Győzelmünk megérdemeltnek mondható.