2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Pontosabban dobtak a vendégek

2017. február 19. vasárnap, 16:09
szerző: B. I.
ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 53-63 ( 16-14, 19-23, 13-8, 5-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Gorka, Vida, Varga-Závodi.

ZTE: Nagy D. (13/3), Böröndy D., Bays (9),  Burkholder (14), Hegedüs-Őri (4). Csere:  Gáspár-Szalay,  Böröndy V. (2),  Orsó (4),  Kovács G. (5/3),  Horváth Zs. (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

PINKK: Sarok N.,  Bozóki (15/3),  Benke (2), Engelman (11/3),  Ristic (16/6),. Csere: Ruják (9/3),  Sánta (2),  Kovalcsik (4),  Szabó (3/3),  Markovics,  Martonosi,  Zsilinszkyi (1). Vezetőedző: Halmai Gábor.

Pécsen  a ZTE győzött, a vendégek visszavágásra készültek, mivel még nem mondtak le az 1-8-ban kerülésről.  Légiósai révén a ZTE kezdte jobban a mérkőzést, a vendégek azonban gyorsan egyenlítettek, és rövid időre  átvették a vezetést. A második tíz perc pontokban gazdagabbra sikeredett. Feltűnő volt, hogy a pécsiek sokkal pontosabban  dobnak távolról, sok  hárompontos dobásuk ért  célba.. Küzdött  a hazai csapat, de sok  hibával játszott, így nem  sikerült elhúznia ellenfelétől.  A harmadik negyedben jól védekezett  a zalai együttes, de támadásban nem tudott feljavulni.  A záró tíz percben a vendégek  a 32. percben visszavették  a vezetést (50-52), a folytatásban pedig az egyre pontatlanabbá váló hazaiak ellen biztosan győztek.

A vendégek jóval pontosabban céloztak, mint  a házigazdák,  a ZTE dobáspontossága még  a 30 százalékot sem érte el.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: -  Kemény küzdelmes mérkőzés volt végig. Ilyen gyenge dobó százalékkal nem lehet mérkőzést nyerni.

Halmai Gábor, a PINKK vezetőedzője: - Nehéz mérkőzésre készültünk, az lett.  Sikerült jól kihasználnunk a hazaiak hibáit, a befejező negyedben   sikerült fordítanunk.