2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Radics ponterőssége döntőnek bizonyult

2017. december 17. vasárnap, 12:50
Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK 84-91 (19-22, 20-19, 19-25, 26-25). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 800 néző: Jv.: Cziffra, Ádám, Fodor.

Sopron: Parker (19/3, Duvnjak (5), El-amin (14/6), Tóth G., Watkins (31/3). Csere:Takács (6/6), Mészáros (6), Kántor (3/3), Élő. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Kinney (14/6), Vaughn (9), Benke (18/9), Szabó (5/3), Radics (34/3). Csere: Mohácsi (6/6),  Horváth A. (2), Jeffers (3), Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A tartalékos Sopron ellen jól elkapta a „rajtot” az ZTE (3. p.: 3-8), irányította a játékot, pontosabban dobott ellenfelénél, egészen a negyed hajrájáig vezetett. Könnyelműsködések után egyenlített a hazai csapat (9. p.: 19-19).  A második tíz percben is fej-fej mellet haladta a két csapat. Javarészt a vendégek vezettek, de elhúzniuk nem sikerült.  (15. p.:26-30).  Ezután a hazaiak játéka pontosabbá vált, rövid időre átvették a vezetést (17. p.: 34-33). Az egerszegiek azonban gyorsan visszavették és kétpontos vendég előnynél következett a nagy szünet. A folytatásban három percig fej-fej mellett haladt a két csapat (22. p.: 41-44).  Majd szerzett labdák utáni kosarakkal gyorsan meglépett  a ZTE (23. p.:43-51),  de fél perc alatt eladta előnyét. 49-51-re felzárkózott a Sopron. Újból megrázta magát a ZTE, ismét nőtt a különbség a két csapat között (28. p: 51-61). A befejező negyed az addig is eredményesen játszó Radicsról szólt, aki sorra szerezte a pontokat, köztük egy 3 pontosat.  Állandósult a zalaiak tíz pont körüli előnye. A hajrában taktikusan játszva biztosan nyert a ZTE.

A vendégek a harmadik negyed közepén roppantották össze a hazaiakat. A ZTE sikeréhez nagyban hozzájárult Radics ponterőssége, igaz a másik oldalon Watkins sem sokkal maradt le tőle.

Mohácsi Máté, a ZTE csapatkapitánya: - Végig jó csapatjátékot nyújtottunk, teljesen megérdemelten nyertünk Úgy érzem, visszataláltunk a helyes útra, jó irányba haladunk.