2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Remek hajrá - sikeres rajt

2018. július 31. kedd, 09:35
BFC Siófok - ZTE FC 2-3 (0-1). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Siófok néző. Jv.: Böcskei. Gólszerzők: Elek B. (51., 77. p.), illetve Vojnovics (43. p.), Madarász (86. p.), Babati (91. p.). Kiállítva: Babati (92. p.).

ZTE: Zöldesi - Gergényi, Devecseri, Szépe, Bedi - Babati, Madarász, Vojnovic (Popin 66. p.), Hudák (Kulcsár 80. p.), Kiss M. – Gajdos (Kónya 94. p.). Vezetőedző: Nagy Tamás.

Régóta nem nyert a ZTE Siófokon, és amióta kiesett az NB I-ből, azóta nem nyert az első fordulóban sem.

Két átalakult csapat találkozóján az első félidőben hullámzó volt  a játék. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A félidő hajrájában Vojnovics, a ZTE horvát légiósa egy bombagóllal szerzett vezetést a zalaiaknak. Fordulás után is folytatódott a lüktető, jó iramú játék. A ZTE mumusa, Elek B. húsz percen belül  kétszer is betalált. A vendégek nem adták fel, miként szurkoló táboruk sem, amely kettőzött erővel biztatta csapatát. A játékosok vették a lapot és nagyszerű hajrát produkáltak. Előbb Madarász lőtt újabb bombagólt, majd Babati a hosszabbításban megszerezte a győztes találatot. A zalai játékos túlzottan is örült góljának, így megkapta második sárga lapját, ami pirosat ért.

Sikerült megszakítania a szezon nyitányon rossz sorozatát a ZTE FC csapatának, időnként jól játszva győzte le a  megerősödött Balaton parti csapatot.

Sallói István, a ZTE szakmai igazgatója: - Két átalakult csapat mérkőzése változatos játékot hozott, hol mi, hol a Siófok játszott jobban. Nekünk talán több szerencsénk volt. A szurkolók előtt le a kalappal, belehajszolták a csapatot a győzelembe.