Rövidhírek
Sajtótájékoztatót tartott a Tiéd a Város Egyesület képviselője
Az alakuló ülés utáni értékelés
Beszámolt arról is, hogy három szakbizottság munkájában vesz részt. Az egyesületnek külsős bizottsági tagjai is vannak, valamint önkormányzati cégeknél dolgoznak felügyelő bizottsági tagként.
Góra Balázs elmondta: az alakuló közgyűlés fontos napirendi pontja volt a 100 pontos polgármesteri program ismertetése, mely döntően a város fejlesztéséről, az itt élők élethelyzetének javításáról, a gazdasági potenciál erősítéséről szólt. A programot elfogadhatónak tartotta és támogatta is.
Góra Balázs (Felvételünk az alakuló ülésen készült)
Ugyanakkor jelezte: kérdéseket tett fel a program egyes pontjaival kapcsolatban. Így az iparűzési adó többletének elvonásáról érdeklődött, melyet a járások támogatására, megsegítésére használnának fel. Az Északi Ipari Park fejlesztésének lehetőségeiről kérdezte a polgármestert, mivel kormányhatározat szerint három milliárd forinttal csökkentik az infrastruktúra fejlesztést, illetve 2024 után további költségvetési támogatást nem biztosít az állam.
A képviselő továbbá szóba hozta az M76-os és a 74-es utak jövőbeni fejlesztéseit, az idős gondozás, idős otthoni ellátás javítását, az üres orvosi praxisokat, az utak állapotát, különös tekintettel a peremkerületekre. Érdeklődött a Kossuth utca további sorsáról is, hiszen mint fogalmazott, szinte évente térköveznek, javítják az utat. Végül Góra Balázs megjegyezte: a 2024-2029-es ciklusban minden olyan elképzelést, fejlesztést támogatnak, ami Zalaegerszeg fejlődését szolgálja, de ha visszaélésekkel, pazarlással, túlárazással találkoznak, azt szóvá fogják tenni.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Belvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - -
rovatunk hírei
Belvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért