2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

Búcsú a kupától

2017. április 01. szombat, 18:23
UNIQA Sopron - ZTE NKK 77-61 ( 20-16, 24-16, 18-16, 15-13). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a négy közé jutásért. Pécs, 300 néző. Jv.: Papp, Praksch, Goda.

Sopron: Johnson (8), Fegyverneki (11/6),  George (12/3), Turner (12/3), Crvendakics (5). Csere: Weinger (3), Ajdukovics,  Czukor (2),  Krnjics (8), Határ (2),  Bakó,  Dubei (14/6). Vezetőedző: Sterbenz László.

ZTE: Nagy (5/3),  Böröndy V. (4),  Bays (21/3),  Burkholder (15/3), Hegedüs-Őri (4). Csere:  Gáspár-Szalay,  Böröndy D. (2),  Orsó (2), Jurkó (2),  Horváth Zs. (6),  Velkey. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Jól tartotta  magát a első tíz percben  a ZTE (5.p.: 8-6). Jól védekezett, nem engedte tiszta helyzetből  dobni az esélyesebb Sopront (7. p.: 14-14). A negyed hajrájában a jól  dobó sokszoros bajnok pár pontos vezetésre tett szert.  A második negyedben öt percig még tartott  a ZTE lendülete.  (15. p.: 31-28). Krnjics beállásával megváltozott  a játék képe,  a soproni légiós sok lepattanó labdát szerzett meg. Ebből adódóan többet támadhatott, így fokozatosan elhúzott az esélyesebb UNIQA.

Fordulás után  biztosan tartotta  előnyét  a Sopron (25. p.: 51-40). A negyed első részében mindkét oldalon sok volt  a pontatlan  dobás, így kevés kosár esett. A befejező  tíz percben  három percen át mindössze két pontot szerzett  a  zalai csapat. A többszörös bajnok élt a lehetőséggel, és eldöntötte  a továbbjutás sorsát. (33. p.: 68-50). A hátra lévő időben mindkét oldalon  a cserék is játéklehetőséget kaptak.

A ZTE mindössze 15 percig tudta kétségessé tenni  a  továbbjutást. A  Sopron biztosan jutott  a legjobb négy közé.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője: - Gratulálok a Sopronnak,  érvényesítette nagyobb tudását. Csapatomnak ugyanakkor volt tartása. A többszörös bajnok nagyon jól szedte  a lepattanókat, ez  döntőnek bizonyult.