2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Nagy csatában nyertek

2019. március 25. hétfő, 12:54
Vasas Akadémia - ZTE NKK 57-60 ( 15-14, 14-22, 16-15, 12-9). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Fodor, Nyilas, Tóth C.

Vasas: Varga (8), Dombai (16/3), Tóth O. (8), Bach (8/3), Karakasevics (7). Csere: Vukov (2), Böröndy V. (6), Heljics (2), Boros. Vezetőedző: Földi Attila.

ZTE: Koizar (5), Pusztai (14), Boonstra (2), Maltsi (6), Horti (8). Csere: Gáspár-Szalay (5/3), Parker (10), Benke (5), Kovács G. (5/3). vezetőedző Gáspár Dávid.

A mérkőzésnek csak a ZTE számára volt igazán tétje. A hazaiak már ott vannak a legjobb nyolc között, a vendégeknek csak győzelem estén maradt esélyük a 4. hely megszerzésére. Az első negyedben védekezésre fektették a hangsúlyt a csapatok, kevés dobás ért célba (5. p.: 7-6). Mindkét oldalon sok szabaálytalanság történt, így szépen gyűltek k a személyi hibák. Felváltva vezettek a csapatok, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. (12. p.: 22-23). A második negyed közepén egy jó szériával meglépett az egerszegi csapat (19. p.:27-36). Nem hagyta magát azonban Vasas, a ZTE botlásait kihasználva felzárkózott (28. p.: 41-45). Ettől kezdve nagy küzdelem folyt a pályán, a házigazdák egy pontra is felzárkóztak (34. p.: 52-53). A ZTE nagyot küzdve tartotta előnyét, ellépnie nem sikerült, de végül kicsikarta a számára fontos győzelmet.

A nagy tét főleg a zalaiak támadó játékában mutatkozott meg. A győzelmet ismét a jó védekezésnek köszönhetik, így megmaradt az esélyük a negyedik helyre.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A védekezés hozta meg számunkra a sikert. Támadásban görcsösek voltunk, örülök a fontos győzelemnek.