Vendégsiker a kosármeccsen

2021. február 28. vasárnap, 09:51
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Naturtex SZTE Szedák 87-95 (28-30, 17-24, 16-29, 26-12)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, (zártkapus találkozó). Jv.: Földházi, Söjtöry, Kovács N.
ZTE: Duren (14/3), Wiggs (13/9), Bonifert, Vuko (20), Gleen (17). Csere: Simon (12/6), Donaldson (3), Polster (6/6), Szabó (2), Völgyi. Vezetőedző: Luca Bechi.
Szeged: Kerpel Frónius G. (2), Govens (18/6), Brown (20/6), Dlzeletovics (20/6),  Dicky (20). Csere: Keller (3), Kerpel-Fronius B. (5/3), Bognár (7/3), Balogh. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A mérkőzés elején a vendégek vezettek pár ponttal (2. p.: 2-5). A zalaiak fordítottak, s rövid időre átvették a vezetést (4. p.: 12-10).  Fej-fej mellett haladtak a csapatok viszonylag sok kosár esett, mivel mindkét oldalon gyengén védekeztek. A második tíz perc elején meglépett a Tisza-parti csapat (12. p.: 28-35). A hazaiak főleg támadásban gyengélkedtek. A ZTE dobó százaléka fokozatosan esett vissza, egyszer ugyan még felzárkóztak két pontra (16. p.: 37-39). Ennél közelebb már nem kerültek ellenfelükhöz a mérkőzés során. A harmadik negyedben tette biztossá sikerét a vendég együttes. A negyed végére húsz pont fölé nőtt a Szeged előnye (30. p.: 61-83). A záró tíz percre vagy a Tisza-partiak engedtek ki, vagy a ZTE javult fel. Nézőpont kérdése, a házigazdák felzárkóztak, de a fordításra nem volt esély.
A vendégek végig kézben tartották a találkozó irányítását magabiztos győzelmet arattak.