2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Hullámzó teljesítménnyel

2017. január 29. vasárnap, 16:16
Zalakerámia ZTE – Vasas Budapest 97-81 (25-18, 16-22, 30-16, 26-25). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Kapitány, Szabó G., Hervay.

ZTE: Ubilla (18/12),  Norfleet (19/12),  Benke (12/6),  Szabó (11/3),  Drungilas (15). Csere: Kerpel Fronius  (11/3),  Mohácsi (11/6),  Kis, Fekete, Olasz. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Vasas: Taylor (9),  Horváth Á. (11/9),  Thompson (11/3),  Pacher (15/3). Wright (16). Csere:  Katona,  Moravcsik  (6),  Faragó (9),  Boros (2), Kozma, Völgyi. Vezetőedző: Sárosi Bulcsú.

A fővárosiak nem titkolták, szeretnék volna meglepni  a ZTE-t. Ennek szellemében kezdték  a mérkőzést, pár perc után vezettek is (6-12). Bencze Tamás  időkérése után  fordított  a ZTE. Javult  a védekezése, pontosabbá váltak  a dobásai.  A második negyed elején is szárnyalt a ZTE, tíz ponttal vezetett (13. p.:  39-29). Ezt követően azonban érthetetlen módon kiengedett  a  zalai együttes, a fővárosiak köszönték, és a második negyed második felében felzárkóztak.  Ubilla és  Drungilas pontjaival maradt a mérkőzésben a hullámzó teljesítményt  nyújtó hazai együttes.  Fordulás után egy 17-3-as szériával gyakorlatilag eldöntötte  a mérkőzést  a házigazda (24. p.: 58-44).  A vendégek minden megpróbáltak  a folytatásban, de nem sikerült  közelebb kerülniük (35. p.:  85-69). A ZTE végül is biztosan nyert.

A zalaiak a mérkőzés során hullámzó teljesítményt nyújtottak,  de így is hozták  a kötelezőt

Bencze Tamás,  a ZTE vezetőedzője: Nagyon örülök  a győzelemnek, ami nem volt egészen egyértelmű. Az első félidőben szenvedtünk, a másodikra feljavult  a játékunk. Annak külön örülök, hogy több játékos is 10 pont felett dobott.

Sárosi Bulcsú, a Vasas vezetőedzője: - Volt egy jó első félidőnk, amit  a harmadik negyed elején elrontottunk. A mérkőzés hajrájában tetszett fiataljaink hozzáállása, erre  a későbbiekben alapozhatunk.