2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

A végére elfáradtunk

2018. május 23. szerda, 09:39
(27-23, 30-23, 20-21, 14-28). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, negyedik találkozó. Zalaegerszeg, 1900 néző. Jv.: Győrffy, Tőzsér, Frányó.Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-95

ZTE: Kinney (23/12), Vaughn (11/9), Benke, Szabó (22/12), Radics (16/3).Csere: Horváth Á. (11/9), Mohácsi (3/3), Mikovics (3/3), Doktor (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Falco: Govens (12), Váradi (26/9), Perl (12), Boriszov (4/3), Taylor (22/3). Csere: Norfleet (12/6), Pustahvar (5/3), Tóth N. (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Koncentráltan kezdett mindkét csapat, perceken át fej-fej mellett haladtak (4.p.: 8-8). Egyik csapat védekezése sem volt túl szigorú, több könnyű kosár esett mindkét oldalon. Az első negyed közepétől a vasiak hibáztak többet, amit a ZTE kihasznált (7. p.: 20-14). Egy időkérést követően a negyed végére négy pontra jött fel a vendégcsapat. (10. p.: 27-23). A folytatásban a ZTE dobott pontosabban, főleg Kinney volt elemében. Húsz pontot dobott egy félidő alatt, köztük 4 hárompontost, úgy, hogy nem is volt végig a pályán. Állandósult a tíz pont körüli a két csapat között (15. p.:45-36), a félidő végén 67 százalék volt a zalaiak dobó százaléka, miközben a Falco 61 százaléka sem volt rossz.

Fordulás után Szabó és Horváth Á. 3 pontosával ismét tíz fölé nőtt a ZTE előnye. (22. p.: 63-52).Továbbra is nagy iramban játszottak a csapatok, a hazai csapat támadásban kezdett pontatlanabbá válni (24. p.: 63-57). Bencze Tamás időkérését követően ismét helyre állt a tíz pontos előny (28. p.: 74-64). Aztán ismét gödörbe került a ZTE, támadásban egyre pontatlanabbá váltak játékosai. A Falco ráérzett, hogy megfordíthatja a vesztésre álló találkozót. (32. p.: 80-75). A zalaiakon a fáradtság jelei mutatkoztak, védekezésük hatékonysága is csökkent. Az első félidőben 20 pontot dobó Kinney a második félidőben csak 3 pontot szerzett. Az utolsó 3 percben a hazaiak mindössze egy pontot dobtak. A Falco Govens vezérletével fordított.

Nagy iramban játszottak a csapatok és a fergeteges tempót egy ideig a zalaiak diktálták, ahogy azonban pontatlanabbá vált játékuk, úgy jött fel a szombathelyi csapat. Talán taktikusabb játékkal nyerhető lett volna a találkozó.

Így 3-1-es összesítéssel a Falco jutott az elődöntőbe

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzésen végig domináltunk, de egy találkozó 40 percig tart. Tavaly az ilyen mérkőzéseket rendre megnyertük. Benke sérülése miatt már alig tudott játszani.

Szrecsko Szekulovics, a Falco vezetőedzője: - A ZTE ellen mindig nehéz játszani, igazi, férfias csapat. Mi egy pillanatra sem adtuk fel, ebben volt az erőnk, hogy nyerjünk.