2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Nagy csatában nyertek

2018. április 05. csütörtök, 10:18
ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 68-64 ( 14-13, 21-19, 16-13, 17-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, első mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Győrffy, Söjtöry, Minár.

ZTE: Koziar (16/9), Jeffery (12/6), Gorjanácz (8/6), Hegedüs-Őri (8), Parker (10). Csere: Pavel (12), Gáspár-Szalay (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

DVTK: Fontenette (21/3), Raksányi (10/6),  Szabó F. (7/3), Zele (2), Melnika (14). Csere: Peckova (2),  Nagy D. (7), Kiss (1). Vezetőedző: Stevan Svitek.

Hazai oldalon Jeffery felépült sérüléséből, a vendégeknél két hiányzó is akadt. A miskolciak vezettek pár ponttal a mérkőzés elején, a ZTE nehezen vette fel a meccs ritmusát, ám amikor sikerült, mindjárt jelentősebb előnyre tett szert  a második negyed közepén  (25-18). A második negyed hajrájában felzárkózott a vendégcsapat,  de a nagy szünetben  a zalaiak vezettek.  A folytatásban egy ideig fej-fej mellet haladt a két csapat. A negyed hajrájában jól védekezett a ZTE, a megszerzett labdákból támadásait jól fejezte be és elhúzott.  (29. p.: 51-42).

A záró tíz perc elején nagyon odatette magát  a DVTK, előbb felzárkózott, de a 33. percben már egált mutatott az eredményjelző. (53-53). A folytatásban ádáz csata dúlt  a pályán, egyik együttesnek sem sikerült két pontnál többel vezetnie. A hajrában Pavel és Koziar pontjai a győzelmet jelentették a ZTE-nek.

A nagyobb játékerőt képviselő DVTK ellen fegyelmezett védekezéssel tartotta meg pálya előnyét a ZTE, és 1-0-ára vezet a két győzelemig tartó páros csatában.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nagyot küzdöttek  a lányok, példásan oda tették magukat. Éltünk a sors adta pályaelőnnyel. Miskolcra sem feltartott kézzel megyünk.

Stevan Svitek, a DVTK vezetőedzője: - Mindkét csapat nagyot harcolt a győzelemért. Nincsen semmi veszve, készülünk a szombati mérkőzésre.