2024.04.18., csütörtök - Andrea, IlmaZalaegerszeg időjárása

Pontosabban dobtak a vendégek

2017. december 18. hétfő, 14:44
ZTE NKK - CMB Cargo UNI Győr 62-73 (12-22, 21-14, 19-17, 10-20). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Pálla, Boros, Esztergályos.

ZTE: Koziar (20/3), Jeffery (18/6), Kovács G. (3/3), Hegedüs-Őri (4), Parker (6). Csere: Gorjanácz (4), Pavel (7). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Győr: Czank (7/3), Varga (13/3), Török (15/3), Fields (14), Goree (20). Csere: Laklóth (6/6), Sztyepanova (8), Markó, Simon Z. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A hazai csapatból Gáspár-Szalay eltiltás miatt hiányzott, így csökkent a hazai csapat rotációs lehetősége. Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat (5. p.: 8-10). A vendégek ezután ritmust váltottak és a negyed végére jelentős előnyre tettek szert. A hazaiak főleg támadásban nyújtottak felejthetőt. A folytatásban feljavult a ZTE védekezése, egy 13-3-as szériával felzárkózott (16. p.: 25-25).  Völgyi Péter időkérése után ismét a vendégeknél volt az előny.

Fordulás után két percig nem találtak a kosárba a csapatok. A vendégek ezután pillanatok alatt elhúztak (23. p.: 35-43). A hazai időkérés sem nagyon segített a ZTE-nek (27. p.: 42-53). Egy remek hajrával a negyed végére mégis egy pontra feljött a hazai csapat (30. p.:52-53), de ezzel el is lőtte puskaporát. A záró tíz percben öt perc alatt mindössze öt pontot dobott a ZTE, a vendégek előnye tíz pont fölé nőtt (35. p.: 53-64). A győriek ezután már taktikusan és eredményesen játszottak, biztosan tartották előnyüket és nyerték a találkozót.

A tabellaszomszédok találkozóján, a ZTE-nek csak fellángolásai voltak. A győriek végül magabiztos győzelmet arattak, mivel jóval jobban dobtak a zalaiaknál.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Sokkal jobban játszottunk, mint a legutóbbi hazai mérkőzésünkön. A jó erőkből álló Győr legyőzéséhez azonban ez is kevésnek bizonyult. A vendégek sok könnyű kosarat dobtak. A jövőben még jobban kell koncentrálnunk.

Völgyi Péter, a Győr vezetőedzője: - Dicséret illeti csapatomat, a ZTE szívós ellenfélnek bizonyult, többször visszajött a mérkőzésbe. A befejező tíz percben fegyelmezetten, jól játszottunk, megérdemelten nyertünk.