2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Hullámzó teljesítménnyel

2018. október 25. csütörtök, 17:45
ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 84-76 (25-15, 16-22, 22-16, 21-23). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Pálla, Kulcsár, Tóth K.

ZTE: Koziar (7), Kovács G. (15/15), Harrison (8/6), Hegedüs-Őri (16), Parker (12). Csere: Gáspár-Szalay (10/3), Horti (9), Boonstra (5), Benke (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

PINKK: Sánta (12/6), Podrug (12/3), Szűcs R. (15/6), Jahni (9/3), Csukics (8). Csere: Szűcs L., Raus, Vári (10), Markovics (9/3). Vezetőedző: Laczka Miklós.

A mérkőzés esélyese a több rutinos játékossal rendelkező ZTE volt. A zalaiak viszont egy kemény játékot játszó csapattal találták szembe magukat. Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat (5. p.: 8-8). A negyed második felében ritmust váltott a ZTE és elhúzott. (9. p.: 22-12.). A második negyed elején eladott labdák, pontatlan dobások után feljöttek a vendégek (13. p.: 28-24). Majd a zalaiak ismét nagyobb sebességre kapcsoltak és egy perc alatt újból tíz pontra növelték előnyüket (34-24). A ZTE a folytatásban is játszotta: ”a húzd meg, ereszd meg” játékot (16. p.: 37-34).

Érdekes volt megfigyelni, amint a ZTE elhúzott tíz ponttal, csökkent a védekezés hatékonysága, a támadások pontossága, s a felkínált lehetőséggel éltek a vendégek. A hullámvasút a második félidőben is folytatódott, a lelkes pécsiek mindig rendre felzárkóztak. A befejező negyed közepén az addigi legnagyobb különbség volt a két csapat között (35. p.: 75-60). Úgy nézett ki a ZTE összeroppantja ellenfelét, de nem így történt. Ellenfelük újított és az egerszegi csapat végül csak nyolc ponttal győzött.

Hullámzó teljesítménnyel hozta a papírformát a zalai csapat. Győzelme nem forgott veszélyben, de jobb csapat ellen ez kevés lesz.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: Csak a győzelemnek örülök, semmi másnak, a csapat védekezése csődöt mondott

Laczka Miklós, a PINKK vezetőedzője: - Az első negyedbeli hibáinkat leszámítva előbbre tudtunk lépni. Ezen az úton kell haladnunk tovább.