Vezető hírek
Harmadszor is Hétpecsétes Zalaegerszeg
Pecsétgyűjtő játékra invitál a Tourinform Iroda
Tuboly Andrea elmondta: két évvel ezelőtt, 2021 nyarán egy olyan kisméretű, zsebben is elférő füzetkét szerkesztettek, amely – a legfőbb nevezetességeket is kiemelve – ötletadó kalauzként szolgált a turisták és a városlakók számára. Az idei nyárra meghirdetett „Hétpecsétes Zalaegerszeg” akció is azt szolgálja, hogy a játékban résztvevők minél több helyszínt felkeressenek, minél több szolgáltatást igénybe vegyenek, így minél több élménnyel gazdagodjanak, és ezáltal hosszabb időt töltsenek el a megyeszékhelyen. A füzet arra is nagyszerű lehetőséget kínál, hogy a turistákon túl, a helyiek is újra felfedezzék városukat, s megismerjék a megújult turisztikai kínálatot.
Az Alsóerdei Élménypark is szerepel a kínálatban (Fotó: ZalaMédia archív/Pánczél Petra)
Az augusztus 20-ig tartó kampány fő célja, hogy a vendégek a füzetben szereplő tizenegy turisztikai szolgáltató közül legalább hetet felkeressenek, s ott – a látogatást bizonyítandó – pecsétet kérjenek a több helyen is hozzáférhető leporellóba. Így részt vehetnek a 2023. szeptember 5-ei sorsoláson, ahol értékes nyeremények találnak gazdára.
A promóció ajánlatában csupa olyan látnivaló szerepel, mely egyrészt turistacsalogató, másrészt akár az egerszegieket is érdekelheti.
A füzetet úgy állították össze, hogy egész hétre szolgáljon programokkal, azaz a vendég a hét minden napján találjon olyan attrakciót, amit érdemes felkeresnie.
A Gébárti-tóhoz is érdemes ellátogatni (Fotó: ZalaMédia archív/Pánczél Petra)
A kínálatban szereplő látványosságok:
* Alsóerdei Sport- és Élménypark,
* AquaCity Vízicsúszda- és Élménypark,
* Göcseji Falumúzeum,
* Göcseji Múzeum,
* Gébárti Tóstrand,
* Göcsej Tudásközpont,
* Keresztury VMK – Gébárti Regionális Népi Kézműves Alkotóház és a Panoráma Népművészeti Galéria,
* Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum,
* Mindszentyneum – Mindszenty József Látogatóközpont,
* TV-Torony Kilátó és Kávézó,
* a Tourinform iroda
Az egyes helyszíneken a pecsételőfüzet is beszerezhető.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Megújul Zalaegerszegen a Bajcsy-Zsilinszky tér - forgalomkorlátozásra kell számítaniKözös nótázás BesenyőbenÚj járda és aszfalt a zalaegerszegi Petőfi utca egy szakaszánMűhelylátogatás a Zalaegerszegi Deák-technikumban Gázvezeték-rekonstrukció Zalaegerszegen, a Berzsenyi utcábanA Városi Ügyfélszolgálati Iroda tájékoztatásaMájus 25-én gyermeknap a VizslaparkbanDiáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenIfjú polgárőrök avatása a Ganz Ábrahám TechnikumábanEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttOrgona-trombita koncert Zalaegerszegen és NagykapornakonHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólRetro majális, kutya majális, azálea virágzás Zalaegerszegen