Vezető hírek
Egykori dolgozók találkoztak a ruhagyár épületében
Bejárás az épülő Zallure Parkban
Immár tíz éve találkoznak minden évben a ZA-KO ruhagyár egykori dolgozói. Mint azt Simon Lívia szervező lapunknak elmesélte, idén hármas jubileumot ünnepelnek. Húsz éve zárt be ugyanis a gyár, tíz éve találkoznak minden évben, és a vállalat egykori igazgatója, Szántó György idén lenne 100 éves.
Tíz évvel ezelőtt, az első találkozót a gyárbezárás tizedik évfordulója ihlette, akkor Lívia a lakására hívta meg néhány kollégáját egy kis emlékezésre. Ez olyan jól sikerült, hogy elhatározták, minden évben találkoznak. A lakást kinőtték, így a botfai Hüvös-kastélyba, majd a Napfény étterembe tették át „székhelyüket”. Az idei jubileum és a gyárépület felújítása adta az ötletet, hogy a tulajdonosokat megkeresve egy bejárást szervezzenek az egykori munkahelyükön.
Simon Lívia 35 évig – 1966-tól egészen a bezárásig – volt a ruhagyár munkatársa. Ipari tanulóként került az üzembe, majd egy év szalagmunka után a technológiai részlegre helyezték át. Azt mondja, ő itt nőtt fel, itt lett kislányból nagylány és szakképzett munkatárs. A ruhagyár neki a második otthona volt és marad. Csak szeretettel tud visszagondolni az itt eltöltött évtizedekre. Bár fáj a szíve, hogy a gyár bezárt, és sokáig nem is szeretett erre járni a siralmas látvány miatt, most mégis örül, hogy legalább megmarad az épület. Lehet, hogy egy új funkciót kap, de ismét élet költözik a falak közé – fogalmazott.
Balaicz Zoltán, Ács Anikó és Simon Lívia
A volt dolgozókat köszöntve Balaicz Zoltán elmondta: a ruhagyár fontos szerepet töltött be az ország gazdasági életében és a város mindennapjaiban, ezért az egykori munkatársak legyenek büszkék arra, hogy valaha e falak között dolgoztak. A polgármester a tulajdonosokkal egyeztetve ígéretet tett arra, hogy ha elkészülnek a loftlakások, akkor egy VIP-bejárás keretében ismét elhívják ide a csoportot.
A beruházó cég menedzsmentje részéről Ács Anikó fogadta az egybegyűlteket, aki a bejáráson az épület jövőjéről tájékoztatta őket; megmutatva, hogy az egykori termek milyen funkciót kapnak majd.
Mint ismert, a következő hónapokban magánberuházásban, az eredetihez hasonló stílusban újul meg az 1951-ben emelt gyárépület. A beruházó cég loftlakásokat és üzleteket alakít ki. Az önkormányzat a közművesítésben és a környezet parkosításában nyújt segítséget, illetve a polgármester ígéretet tett arra, hogy az Ollós nő szobor – mely jelenleg az Deák-iskola udvarán van – visszakerül a ruhagyár mellé.
MEGOSZTÁS
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
-
rövidhírek
Két fiatal légióssal erősít a ZTE FCNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyanDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a ParkerdőbenOrszágos bajnoki címet ünnepelhetett a Kölcsey B33-as kosarascsapataJúlius 5-én ismét Filmzenei koncert a Dísz térenKi kapja az idei Lokálpatrióta Díjat? Július 14-ig várják a szavazatokat50 millió forint a Kossuth utca felújítására -
rovatunk hírei
Dombérozzunk a Piacon!//IX. Göcseji DombérozóKutyás délelőtt a KutyAngyalokkalHarcsa Veronika, Gyémánt Bálint duó/KeszthelyFest 2025Krimi a javából - interaktív nyomozós városnéző sétaHrutka Róbert: Láthatatlan szépségLaZala 24 órás jótékonysági futás a Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány javáraKözösségi Szőttes KonferenciaBagolytúra Hagyárosbörönd 2025Múzeumok éjszakája a könyvtárbanSzubjektív tárlatvezetés dr. Káli Csabával - Így éltünk a 80-as években top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaVilágzene, jazz, népzene és mindezek fúziója az idei Fatemplom FesztiválonDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeIvóvízvezeték-rekonstrukció és útfelújítás a Landorhegy egyik legforgalmasabb csomópontjábanNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyanKét fiatal légióssal erősít a ZTE FCEgyre több gyerek küzd beszédfejlődési zavarral