Vezető hírek
Egykori dolgozók találkoztak a ruhagyár épületében
Bejárás az épülő Zallure Parkban
Immár tíz éve találkoznak minden évben a ZA-KO ruhagyár egykori dolgozói. Mint azt Simon Lívia szervező lapunknak elmesélte, idén hármas jubileumot ünnepelnek. Húsz éve zárt be ugyanis a gyár, tíz éve találkoznak minden évben, és a vállalat egykori igazgatója, Szántó György idén lenne 100 éves.
Tíz évvel ezelőtt, az első találkozót a gyárbezárás tizedik évfordulója ihlette, akkor Lívia a lakására hívta meg néhány kollégáját egy kis emlékezésre. Ez olyan jól sikerült, hogy elhatározták, minden évben találkoznak. A lakást kinőtték, így a botfai Hüvös-kastélyba, majd a Napfény étterembe tették át „székhelyüket”. Az idei jubileum és a gyárépület felújítása adta az ötletet, hogy a tulajdonosokat megkeresve egy bejárást szervezzenek az egykori munkahelyükön.
Simon Lívia 35 évig – 1966-tól egészen a bezárásig – volt a ruhagyár munkatársa. Ipari tanulóként került az üzembe, majd egy év szalagmunka után a technológiai részlegre helyezték át. Azt mondja, ő itt nőtt fel, itt lett kislányból nagylány és szakképzett munkatárs. A ruhagyár neki a második otthona volt és marad. Csak szeretettel tud visszagondolni az itt eltöltött évtizedekre. Bár fáj a szíve, hogy a gyár bezárt, és sokáig nem is szeretett erre járni a siralmas látvány miatt, most mégis örül, hogy legalább megmarad az épület. Lehet, hogy egy új funkciót kap, de ismét élet költözik a falak közé – fogalmazott.
Balaicz Zoltán, Ács Anikó és Simon Lívia
A volt dolgozókat köszöntve Balaicz Zoltán elmondta: a ruhagyár fontos szerepet töltött be az ország gazdasági életében és a város mindennapjaiban, ezért az egykori munkatársak legyenek büszkék arra, hogy valaha e falak között dolgoztak. A polgármester a tulajdonosokkal egyeztetve ígéretet tett arra, hogy ha elkészülnek a loftlakások, akkor egy VIP-bejárás keretében ismét elhívják ide a csoportot.
A beruházó cég menedzsmentje részéről Ács Anikó fogadta az egybegyűlteket, aki a bejáráson az épület jövőjéről tájékoztatta őket; megmutatva, hogy az egykori termek milyen funkciót kapnak majd.
Mint ismert, a következő hónapokban magánberuházásban, az eredetihez hasonló stílusban újul meg az 1951-ben emelt gyárépület. A beruházó cég loftlakásokat és üzleteket alakít ki. Az önkormányzat a közművesítésben és a környezet parkosításában nyújt segítséget, illetve a polgármester ígéretet tett arra, hogy az Ollós nő szobor – mely jelenleg az Deák-iskola udvarán van – visszakerül a ruhagyár mellé.
MEGOSZTÁS
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
-
rövidhírek
Gasztroséta Zalaegerszegen a turizmus világnapjánKutatók éjszakája: mesterséges intelligencia a mindennapokbanMegújult a Bíró Márton utca – Béke-ligeti utca csomópontGázolt a vonat Zalaegerszeg és Zalaszentiván közöttSzeptember 22-től teljes útzár lesz a Kosztolányi utca egy szakaszánForgalmi rend változás a zalaegerszegi Ady utcában Kis-Balaton Futóverseny 2023Botfai Szüreti FelvonulásVeszettség elleni oltás kutyáknakTársasházi tűzvédelmi konzultációt tart Zalaegerszegen a Katasztrófavédelmi Igazgatóság -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
Szeptember 25-től kétirányúvá válik a Kosztolányi út egy szakasza!Tóparti festőkurzus GébártonÚj művészgeneráció, filozofikus megközelítésJáték a mázakkal, magas tűzönEgykori dolgozók találkoztak a ruhagyár épületébenHatvanéves a József Attila KönyvtárMegújul a Berzsenyi utca egy szakaszaA Kis-Balaton Kör Futóversenyt népszerűsítikMegvan az egerszegi vár északnyugati bástyájaBanki, biztosítási jogvita rendezése a bíróságon kívül. Érdemes-e a Pénzügyi Békéltető Testület eljárását kezdeményezni?