Vezető hírek
Felújítás az alsóerdei kerékpárúton
Megerősítik a pályaszerkezetet
A rekonstrukció részleteiről a helyszínen tartott sajtótájékoztatót Szilasi Gábor önkormányzati képviselő és Szabó János, a polgármesteri hivatal közútkezelő szakreferense. Többek között elhangzott: a kerékpárút már kissé balesetveszélyessé vált az elmúlt években, többen jelezték is a problémát a képviselőnek. Örülnek, hogy most a Sugár utcai csatlakozásától a szabadidőközpontig mintegy 420 méter hosszúságban megújulhat a kerékpárút.
Először a meglévő aszfaltburkolatra homokos kavicsréteget terítenek, majd cementkötésű, hideg remix-eljárással erősítik meg a pályaszerkezetet. A bekevert alépítmény tömörítését követően megtörténik a felület bitumenemulziós permetezése. Ily módon erősítik a rétegek egymáshoz tapadását.
A kerékpárút-pályán található aknafedlapokat is szintbe helyezik a felújítás során. Utómunkálatként pedig kétoldali földpadkát is építenek. A fejlesztés teljes költsége 26 millió 600 ezer forint.
A képviselő hozzátette: a város számára kiemelten fontos a kerékpárút-hálózat fejlesztése és karbantartása, hiszen az a cél, hogy minél többen pattanjanak két kerékre. Legyen szó közlekedésről vagy sportolásról. A felújítás idejére az érintett útszakaszt lezárták, a közlekedők türelmét kérik.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Lecsaptak a zalaegerszegi dílerhálózatra – három gyanúsított előzetesbenTakács Nóra bronzérmet szerzett az EYOF-onIszapmederbe esett lovon segített a szolgálaton kívüli rendőrAszfaltozás a zalaegerszegi Kossuth utcábanAugusztus 6-ig várják a csapatok jelentkezését az AquaCity főzőversenyéreElőször rendeztek strandkézilabda tornát az Aquacity-benHamarosan kiderülnek a felvételi ponthatárokVersenyképesség és hatékonyság - kerekasztal-beszélgetés a kamaránálLezárják a Kossuth Lajos utca Berzsenyi Dániel- és Petőfi utca közötti szakaszátJúlius 21-től szegélycsere Zalaegerszegen, a Budai Nagy Antal utcában -
rovatunk hírei
Két súlyemelő arany a masters ob-n top 10
Nyáron az öntözés miatt ötven százalékkal növekszik a vízfogyasztásHamarosan kiderülnek a felvételi ponthatárokBezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetÉrettségi tétel lett Balaton László és a Göcseji DombérozóTrópusi lepkéket nevel a 10 éves zalaegerszegi fiúIdén is nagy sikerrel rendezték meg a filmzenei koncertetMegújult az Ady utca egyik helyi védettség alatt álló lakóházaBrád András divattervezőre emlékeznek az átépülő Ruhagyár homlokzatán?Negyven éve végeztek: jubileumi találkozót tartottak PSZF egykori hallgatói Szakaszos útzár a zalaegerszegi Kossuth utcában, teljes lezárás a Bajcsy-Zsilinszky téren