Vezető hírek
Járványhelyzet: fokozottan ellenőrzik a Dísz téri pavilonokat és a vásárlókat
Szilveszterkor sem lehetnek bulik!
Fotó: Facebook/Balaicz Zoltán
A polgármester közleménye az alábbi fontos információkat tartalmazza:
A december 4-ei kormányrendelet alapján a fenntartó szüneteltetheti a nappali ellátást nyújtó intézmények épületében nyújtott szolgáltatásokat az idősek védelme érdekében. Ennek alapján szociális és idősügyi szakágazat szakemberei áttekintették a zalaegerszegi intézményrendszert és a következő javaslattal éltek:
- A Szociális Klub (az ellátás és a segítség formáját figyelembe véve) továbbra is nyitva marad.
- A Belvárosi Idősek Klubját az elmúlt időszakban már csak egy fő látogatta napi rendszerességgel, így ez a klub egyelőre szünetelni fog.
- Az Andráshidai Idősek Klubját az elmúlt időszakban már csak fodrászati foglalkozási napon látogatták, így ez a klub egyelőre szünetelni fog.
- A Landorhegyi Idősek Klubját az elmúlt időszakban még néhányan látogatták, így ez a klub is szünetelni fog, de két gondozónő ki fogja vinni a klubtagok ebédjét az otthonukba a védelmi előírások betartásával, így távolságtartással, de személyes találkozásra és beszélgetésre is lesz lehetőség az egyébként rendszeres telefonos kapcsolattartás mellett.
Szintén a kormányrendelet alapján szerdától már csak kiszállítással lehet ebédet eljuttatni a lakcímre, a helyben fogyasztás a kontaktok számának csökkentése érdekében megszűnik.
* Az operatív törzs döntése értelmében a központi szigorító intézkedések 2021. január 11-ig továbbra is érvényben maradnak. Ez azt is jelenti, hogy szilveszterkor sem lehetnek bulik, utcabálok, rendezvények. A zalaegerszegi helyzetet ez nem befolyásolja, hiszen itt már korábban döntés született arról, hogy mind a december 31-ei városi szilveszter, mind a január 1-jei újévi köszöntő elmarad.
* A karácsonyi ünnepek, illetve Szenteste vonatkozásában december 21-én születik központi döntés az operatív törzs ülésén.
* A Nagycsaládosok Zalaegerszegi Egyesülete arról tájékoztatott, hogy az általuk szervezett városi farsangi felvonulás és jótékonysági fánkvásár, amely 2021-ben február 16-án lett volna esedékes, döntésük értelmében elmarad.
* A Zala megyei és a zalaegerszegi rendőrkapitányság arról tájékoztatott, hogy több bejelentés alapján a Dísz téren csakis elvitelre üzemelő pavilonok mellett a vásárlók több esetben sem sétáltak tovább, hanem csoportosultak, ezért fokozottan ellenőrizni fogják mind a vállalkozásokat, mind pedig a látogatókat a járványügyi szabályok betartása céljából.
* Holnaptól lehet előzetesen regisztrálni vakcinára, az oltási jelentkezés részleteiről az országos média számol majd be.
* Újra megnyitottuk a járványügyi önkormányzati adományszámlát, minden felajánlást köszönettel fogadunk: 11749008-15432704-06530000
Teljes bejegyzés itt: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10223351292711307&set=a.1934089752691
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Köszöntötték az 500 ezredik ügyfeletA járműipari tesztpálya óriási lehetőségMariska udvar és Tájház Háromcsillagos balatoni strandok ZalábanElismerés, hála és köszönetSötétedés után a múzeumbanLenti Nyári EstékÖnkéntes egyetemisták érkeztek Amerikából Sportpálya és közösségi kert KispálibanMercedes G találkozó Gyenesdiáson top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban