Vezető hírek
Új arculatot kapott Zalaegerszeg város honlapja
Modern, fiatalos, informatív
A polgármester elmondta: utoljára 2003-ban újult meg a város honlapja, így már nagyon ráfért egy fejlesztés. Az volt a cél, hogy a 21. századi elvárásoknak megfelelően kommunikáljanak a városlakókkal, a turistákkal és a potenciális befektetőkkel. Egy teljesen új és modern arculat készült, melyen szinte minden fontos információ elérhető a várossal és az önkormányzattal kapcsolatban. Legyen szó Zalaegerszeg történetéről, az aktuális programokról, az önkormányzat munkájáról, vagy az elektronikus ügyintézés lehetőségeiről – fogalmazott a polgármester.
Dr. Kovács Gábor főjegyző hozzátette: több hónapos munkán vannak túl a kollégák, és úgy érzi, hogy egy nagyon fiatalos, lendületes és vidám honlap született. Mindez tükrözi a város szellemiségét is. A munkát Dippold Márton kabinetvezető koordinálta, aki munkatársaival igazi csapatmunkát végzett. A polgármester és a jegyző egyaránt megköszönték a stáb munkáját.
Az új honlap dizájnjáról, és tartalmi egységeiről Dippold Márton számolt be a sajtótájékoztatón. Többek között elhangzott: az arculat Horváth Szilárd munkáját dicséri, a fejlesztést pedig Hollósi Sándor informatikus végezte el. A tartalomért a polgármesteri hivatal munkatársai, Balazsicz Sára és Pavlovics Szabina felelnek.
A nyitóoldal a dinamikusan fejlődő várost szemlélteti; a fő célcsoportok a helyi lakosok, az ide érkező turisták, valamint a vállalkozók/befektetők. A honlapon várostörténeti ismertető, polgármesteri köszöntő, programajánló is olvasható. De utcanév és házszám alapján az itt élők azt is megtudhatják, hogy ki az önkormányzati képviselőjük. Visszanézhetők a polgármester videói, beszédei, a vele készült interjúk, valamint a városról szóló kisfilmek. Az oldalon a civil szervezetekről, egyházakról, egészségügyi intézményekről, túraútvonalakról és az aktuális állásajánlatokról is tájékozódhatnak a látogatók. Emellett a város néhány elektronikus kiadványa is fellapozható. Lehetőség van továbbá elektronikus ügyintézésre.
Az új honlapot látássérültek is felkereshetik, a legfőbb információk pedig angol és német nyelven is elérhetők.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Építkezések a zalaegerszegi Mező utcábanA zalaegerszegi Mindszentyneum épülete is versenyez az ArchDaily 2025-ös Év Épülete díjáértA friss diplomások legfontosabb igénye a rugalmasság, szabadság és a versenyképes fizetésÖt tipp, hogyan kezelheti sikeresen a pénzügyeitRendkívüli intézkedések Zalában a kiskérődzők pestise miattA múzeumi élet pillanatképeiElsodorta a kerékpárost, majd továbbhajtott Nagyanyáink hímzései a Göcseji TudásközpontbanKarambolozott két jármű BagodbanÉvértékelőt tartott a Zalatriatlon Egyesület -
rovatunk hírei
Évindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és DrabikÚjévi fogadás 2025.Iskolatörténeti kiállítás az AdybanMegnyílt az Egerszegi Advent, felkapcsolták a fényeketFragments a Gönczi GalériábanMegújult a Keresztury HázKARNER 70Pálosok - rendtörténeti kiállítás top 10
Már a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji MúzeumMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaÉpítkezések a zalaegerszegi Mező utcábanNagyanyáink hímzései, falvédői a Göcseji TudásközpontbanLengyelországban jártak a SzéchenyisekRendkívüli intézkedések Zalában a kiskérődzők pestise miattCselló, ahogy ők szeretik