Vezető hírek
Új típusú irányítás a múzeumnál
ZEGINFO: közgyűlési utáni tájékoztató
A Göcseji Múzeum a fejlesztések által kinőtte a korábbi struktúráját, nagy szervezetté vált, amely új típusú irányítást és kommunikációs feladatokat is jelent. Ezért a közgyűlés módosította az intézmény szervezeti felépítését. Három különálló tagintézmény jön létre: a Göcseji Múzeum, Göcseji Falumúzeum, Mindszentyneum. Ezek élén egy-egy igazgató áll majd. A három egységet a Zalaegerszegi Múzeumok Igazgatósága fogja össze, melynek élén a főigazgató áll, ő nevezi ki az igazgatókat. A főigazgatói posztra pályázatot írnak ki - fogalmazott Balaicz Zoltán. Hangsúlyozta: a múzeumban, illetve annak intézményegységeiben az elmúlt néhány évben 10,5 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg és további tervek is vannak.
Átalakul a Göcseji Múzeum vezetése (Fotó: Illusztráció; Forrás: ZalaMédia archív/pP)
A közgyűlés döntése értelmében emelkedtek a Nemzedékek Kézfogása elnevezésű városi program keretei. A testület a kisbabák megszületéséhez kapcsolódó városi ajándék, a vásárlási utalvány összegét korábban már felemelte, most pedig az első házasságot kötők, valamint az alacsony nyugdíjjal nyugállományba vonulók városi ajándékát, a vásárlási utalványok összegét emelték meg. Döntött a közgyűlés arról is, hogy a helyi bölcsődékbe ezentúl 20 helyett 25 százalék lehet a nem zalaegerszegi kisgyermekek aránya.
A város a Gébárton most épülő új Fehér Hattyú Bisztró üzemeltetésére pályázatot írt ki. A létesítmény nagy üvegfalakkal, panorámás kilátással épül, a tó felé néző nyitott terasszal, mely nyáron hatvan főt tud egyszerre kiszolgálni.
Május 12-én lesz a Város Napjához kapcsolódó ünnepi közgyűlés. A képviselőtestület döntése alapján díszpolgári címben részesül Prof. Dr. Palkovics László Széchenyi-díjas és Gábor Dénes-díjas akadémikus, aki államtitkárként és miniszterként sokat tett a városért. Pro Urbe Díjat vehet át dr. Lepsényi Imre, a Csány László Közgazdasági Szakközépiskola nyugalmazott igazgatója, valamint a Griff Bábszínház, melynek megalapítását 20 évvel ezelőtt határozták el a városi és megyei önkormányzat akkori vezetői.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknekMegszépül a zalaegerszegi vasútállomással szemközti terület -
rovatunk hírei
Köszöntötték az 500 ezredik ügyfeletA járműipari tesztpálya óriási lehetőségMariska udvar és Tájház Háromcsillagos balatoni strandok ZalábanElismerés, hála és köszönetSötétedés után a múzeumbanLenti Nyári EstékÖnkéntes egyetemisták érkeztek Amerikából Sportpálya és közösségi kert KispálibanMercedes G találkozó Gyenesdiáson top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda SzövetségÍró-olvasó találkozó, majd szünet az Apáczai-tagkönyvtárban