Vezető hírek
Bellus Attila lélekképei a színház galériájában
A színművész eredetileg festőművésznek készült
Itt most nem egy újabb előadásról és a hozzá köthető szerepről van szó; a színművészt tényleg festőművészként ismerheti meg a közönség. Az ünnepélyes megnyitón kiderült, Bellus Attila eredetileg (sőt egész életében) festőművész szeretett volna lenni. El is kezdte ezzel kapcsolatos tanulmányait, hiszen a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában érettségizett, kitanulva a díszítő festő szakmát. Csakhogy a festészet mellett a színészettel is foglalkozni kezdett, és végül mégis inkább színművész lett.
Ahogy Balaicz Zoltán polgármester (a kiállítás támogatója) a megnyitón fogalmazott: nyertünk egy fantasztikus színművészt, ám veszítettünk egy festőművészt. Sokáig ugyanis háttérbe szorult életében a képzőművészet, ám fokozatosan újra felfedezte azt. Most elmondhatja magáról, hogy színész és festő is egyszerre (bár utóbbiból nincs felsőfokú végzettsége).
A kiállítás címe Paul Gauguin azonos című festménye alapján született. A mester képe ugyanis korábban olyan hatással volt Bellus Attilára, hogy ő is megfestette ezzel a címmel a saját verzióját. Majd mivel nem tetszett neki, lefestette feketére, 43 évvel később azonban újra megalkotta a művet. Ez látható a kiállítás promóciós anyagán és a galéria fő helyén is. Bellus Attilát festőként több kérdés foglalkoztatja, a természet szépségén túl a lét kérdései, hogy hol a helyünk a világban, miképp viszonyulunk másokhoz.
Az alkotót köszöntötte Besenczi Árpád színházigazgató, aki elmondta: mindig jó érzés, ha a színházban pereg a kulturális élet és az előadások mellett kiállítások is nyílnak. Az pedig külön öröm, ha társulat egyik tagja mutatja be alkotásait.
Verebes Dóra és Bellus Attila
A tárlatot Bellus Attila gyermekkori barátja, Verebes Dóra festő restaurátor nyitotta meg. Mint fogalmazott: Bellus Attila emberközpontú lélekképeit látjuk. Az alkotónak mindig volt mit festenie és a technikai tudása is megvan ahhoz, hogy festőművész legyen. Tulajdonképpen a színészetet a festészet mellé választotta – hangzott el.
Az esten Takáts Eszter dalszerző, énekes közreműködött. A kiállítás január 11-ig látogatható.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit