Vezető hírek
Bellus Attila lélekképei a színház galériájában
A színművész eredetileg festőművésznek készült
Itt most nem egy újabb előadásról és a hozzá köthető szerepről van szó; a színművészt tényleg festőművészként ismerheti meg a közönség. Az ünnepélyes megnyitón kiderült, Bellus Attila eredetileg (sőt egész életében) festőművész szeretett volna lenni. El is kezdte ezzel kapcsolatos tanulmányait, hiszen a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában érettségizett, kitanulva a díszítő festő szakmát. Csakhogy a festészet mellett a színészettel is foglalkozni kezdett, és végül mégis inkább színművész lett.
Ahogy Balaicz Zoltán polgármester (a kiállítás támogatója) a megnyitón fogalmazott: nyertünk egy fantasztikus színművészt, ám veszítettünk egy festőművészt. Sokáig ugyanis háttérbe szorult életében a képzőművészet, ám fokozatosan újra felfedezte azt. Most elmondhatja magáról, hogy színész és festő is egyszerre (bár utóbbiból nincs felsőfokú végzettsége).
A kiállítás címe Paul Gauguin azonos című festménye alapján született. A mester képe ugyanis korábban olyan hatással volt Bellus Attilára, hogy ő is megfestette ezzel a címmel a saját verzióját. Majd mivel nem tetszett neki, lefestette feketére, 43 évvel később azonban újra megalkotta a művet. Ez látható a kiállítás promóciós anyagán és a galéria fő helyén is. Bellus Attilát festőként több kérdés foglalkoztatja, a természet szépségén túl a lét kérdései, hogy hol a helyünk a világban, miképp viszonyulunk másokhoz.
Az alkotót köszöntötte Besenczi Árpád színházigazgató, aki elmondta: mindig jó érzés, ha a színházban pereg a kulturális élet és az előadások mellett kiállítások is nyílnak. Az pedig külön öröm, ha társulat egyik tagja mutatja be alkotásait.
Verebes Dóra és Bellus Attila
A tárlatot Bellus Attila gyermekkori barátja, Verebes Dóra festő restaurátor nyitotta meg. Mint fogalmazott: Bellus Attila emberközpontú lélekképeit látjuk. Az alkotónak mindig volt mit festenie és a technikai tudása is megvan ahhoz, hogy festőművész legyen. Tulajdonképpen a színészetet a festészet mellé választotta – hangzott el.
Az esten Takáts Eszter dalszerző, énekes közreműködött. A kiállítás január 11-ig látogatható.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Két fiatal légióssal erősít a ZTE FCNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyanDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a ParkerdőbenOrszágos bajnoki címet ünnepelhetett a Kölcsey B33-as kosarascsapataJúlius 5-én ismét Filmzenei koncert a Dísz térenKi kapja az idei Lokálpatrióta Díjat? Július 14-ig várják a szavazatokat50 millió forint a Kossuth utca felújítására -
rovatunk hírei
Dombérozzunk a Piacon!//IX. Göcseji DombérozóKutyás délelőtt a KutyAngyalokkalHarcsa Veronika, Gyémánt Bálint duó/KeszthelyFest 2025Krimi a javából - interaktív nyomozós városnéző sétaHrutka Róbert: Láthatatlan szépségLaZala 24 órás jótékonysági futás a Koraszülöttmentő és Gyermekintenzív Alapítvány javáraKözösségi Szőttes KonferenciaBagolytúra Hagyárosbörönd 2025Múzeumok éjszakája a könyvtárbanSzubjektív tárlatvezetés dr. Káli Csabával - Így éltünk a 80-as években top 10
Bezárt a Club PopUp Underground, kiárusították a készletetLemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaVilágzene, jazz, népzene és mindezek fúziója az idei Fatemplom FesztiválonDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeIvóvízvezeték-rekonstrukció és útfelújítás a Landorhegy egyik legforgalmasabb csomópontjábanNyaralás fenntarthatóan, költséghatékonyanKét fiatal légióssal erősít a ZTE FCEgyre több gyerek küzd beszédfejlődési zavarral