Vezető hírek
Bubits Tünde a zene és az irodalom szabadságáról
Az Értékadó lélekhangok vendége volt
Az íróként, szerkesztőként, iskolaigazgatóként is ismert zalaegerszegi pedagógus életéről, pályájának kezdeteiről viszonylag keveset tudunk, annak ellenére, hogy rendszeresen szerepel különféle eseményeken. Igaz, ilyenkor többnyire ő kérdez másokat. A könyvtári beszélgetéssorozat részeként viszont most Szakál Eszter beszélgetett vele.
Többek között megtudtuk: a zene és az irodalom iránti vonzódását gyermekkorából hozta magával. Szerencsére kulturálisan aktív családból jön és az általános iskolában is jó tanárok, valamint inspiráló légkör vette körül. Itt fertőződött meg azzal a szemlélettel, hogy az irodalom, a zene és az egyéniség fogalma egyfajta értéket, szabadságot jelent. Ezt vallja ma is.
Szakál Eszter és Bubits Tünde
Tanult zongorázni, gitározni, énekelt templomi kórusban, olvasni pedig mindig is szeretett; így nem csoda, hogy érettségi után a szombathelyi tanárképző főiskola magyar – ének-zene szakán kötött ki. Később a Deák-szakközépiskolában kezdett el magyart tanítani (jelenleg ő az intézmény igazgatója). Szakközépiskolai magyartanárként úgy gondolja, hogy a kevesebb sokszor több: vagyis ami nem érettségi tétel, azt nem erőlteti. Inkább tanuljanak kevesebb szerzőtől kevesebb művet a diákok, de azt értsék meg és tanulják meg élvezni.
Bubits Tündének két kötete látott napvilágot; az első a Hollókék című történetfűzér, melyet a japán animék világa ihletett (a keleti kultúra egyébként is vonzza). A könyv Németh Miklós grafikusművész illusztrációival jelent meg. Másik prózai művei pedig a Cigiszünet, ami eredetileg egy pályázatra készült, és a cigaretta tilalom szülte.
Írásra ma már egyre kevesebb ideje jut; évek óta lapul egy regénye a fiókban, de még nem fejezte be. Mint mondta: 2017 fordulópont volt az életében, mert ekkor kérték fel arra, hogy legyen a Pannon Tükör főszerkesztője. Ez részben nagy öröm és szép feladat, de a pályázati ügyintézés és a lap gazdasági stabilitásának megteremtése sok idegbajjal jár. Ezeket a dolgokat nem szereti, de megtanulta, mint egy idegen nyelvet.
Olvasóként úgy érzi, hogy leginkább a katarzisért és az őszinteségért vesz kezébe könyveket. Ha viszont nem tud benne elmélyülni, akkor leteszi. Ha valaki elmúlik 50 éves, már gazdálkodik az évekkel: nincs idő sem haragra, sem olyan könyvre, ami nem érinti meg és nem minőségi.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit