Vezető hírek

Több mint négyszázan futottak 2023 utolsó napján

2024. január 04. csütörtök, 19:23
ZalaMedia
A 2023-as esztendő sem múlhatott el másképp, mint a Szilveszteri futóversennyel. A 29. Egerszegi Decathlon Mountain Man Marathont december 31-én rendezték, melynek a központja a zalaegerszegi ZSZC Deák Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskola tornaterme volt. Az elmúlt év utolsó sporteseményén több mint 400-an gondolták úgy, hogy futással köszönnek el az óesztendőtől.

1995-ben még csak 21-en vágtak neki a Zalaegerszeget körülölelő dombok meghódításának, mely kezdeményezés, közeledve a 30 éves jubileumhoz, már országos hírűvé nőtte ki magát. A szervezők ezúttal is négy futamot kínáltak, így a nevezők 3,5, 10,1, 24,2 és a 40,9 km-es távok közül választhattak.

Az első rajt, azaz a leghosszabb táv a majdnem marathon 8:30-kor indult és 56 futó vágott neki az embert próbáló kihívásnak. A győztes a budapesti Szabó Gábor lett, aki 2 óra 50 perc alatt teljesítette a távot, míg a nőknél Zákányi Panna (DVTK) győzött 3 óra 18 perces időeredménnyel.

A legnépesebb rajt 9:30-kor indult, amikor a 10,1 km-s és a 24,2 km-es távokra nevezők vágtak neki a távnak. A rövidebb távnak 229-en, a hosszabbnak 62-en futottak neki. A 10,1 km-es versenyben a győzelmet a nőknél Vincze Rebeka szerezte meg 44 perces idővel, míg a férfiaknál a Göcsej KTFE tájfutója Hegedüs Máté nyert 38,43 perces idővel.

A 24,2 Km-es futamon a zalai ultrafutó dr. Lubics Szilvia ért be elősként a hölgyek közül 2:02:40-es idővel. A férfiaknál a püspökladányi ifj. Tomka János nyert 1:35:12 idővel.

A legrövidebb 3,5 km-es távra 56-an neveztek, mely indulók közöl a nőknél Pati Panni, a férfiaknál Németh Balázs ért elsőként a célba.

A remek időjárás és a jó hangulat, no meg az összegyűlt futóközösség tette sikeressé a 2023-as Szilveszteri Hegyimaraton versenyt. A szervezőknek fel van adva a lecke, hiszen idén szilveszterkor a 30. versenyt rendezhetik, melyre elmondásuk szerint meglepetésekkel is készülnek.