Vezető hírek
Vedd le a cipőd!
Kneipp-jellegű ösvény a pszicho rehabilitációs parkban
Hosszú, szomorú évtizedek teltek el ez idáig, hiszen a kórház pózvai telephelyén, ezen a területen koncentrációs barakk állt egykor. Épülete később a pszichiátriai osztály addiktológiai és gerontológia részlegének adott helyet, egészen 2008-ig, amikor is elbontották. A köznyelv szerint pózvai cserepesnek hívott épület helyén zöldfelület maradt, ahol tavaly egy fűszerkert, majd 270 tővel rózsakertet hoztak létre. Idén pedig továbbfejlesztették padokkal, virágágyásokkal valamint Kneipp-jellegű ösvénnyel, amelynek bejáratánál felirat figyelmeztet: vedd le a cipőd. Mert mezítláb (ami télen azért nem ajánlott) természetes talpmasszázsba részesülhetünk.
Az átadáson Tolvaj Márta, Zalaegerszeg alpolgármestere a rekreáció, a pihenés, és a gyógyulás természet adta helyszínének nevezte az új parkot, ami egyaránt szolgálja a betegek, a hozzátartozók és a pszichátriai osztály munkatársainak örömét. Mint mondta, az önkormányzat is fontosnak érzi a rászorulók támogatását, ezért is járult hozzá a park kialakításához.
Dr. Sebestyén Gábor, Tolvaj Márta, dr. Halász Gabriella és Bíró István
Dr. Halász Gabriella, a kórház főigazgatója úgy fogalmazott, hogy a park létrehozása és átadása sok emléket idéz fel. Részben azt üzeni, hogy közösségi összefogással mindenre képesek vagyunk, másrészt, hogy a múlt emlékét ápolni kell. Az egykori cserepes helyén ezzel a szándékkal létesült a pszicho rehabilitációs park, mellyel kapcsolatban köszönetét fejezte ki a Forrás Egyesületnek, a pszichiátriai osztálynak, és minden közreműködőnek. Mint mondta, a park harmóniát sugall, az itt töltött idő hasznos a léleknek, mert segít elfelejteni a problémákat. A társadalom felé pedig a nyitottságot képviseli, hangsúlyozta.
Dr. Sebestyén Gábor, a pszichiátria osztályvezető főorvosa felidézte, hogy az 1848-ban létesített zalaegerszegi kórházban már 1868-ban elmebetegeket kezeltek. A pszichiátriai osztály elődje 1909-ben jött létre, így jövőre százéves fennállásukat ünnepelhetik. Az akkor még ideg- és elmeosztály 1939-ben költözött ki Pózvára. 1983 az az év, amikor az ideggyógyászat és az elmegyógyászat szétvált. A történeti visszatekintéssel kapcsolatban úgy értékelt, hogy az osztály mindig is nyitottságot mutatott a társadalom felé. A pszicho rehabilitációs park létrehozása ennek újabb eleme, ahol nemcsak az orvosi, hanem a holisztikus szemlélet is jelen van. A foglalkoztató a nyolcvanas években épült, de a betegek gyógyításában már korábban is helyet kapott a szocioterápia, amit ez park is szolgál, emelte ki.
A kórház pózvai telephelyén kialakított park nemcsak a betegek, hanem a látogatók rendelkezésére is áll. Ahogy a kertészmérnök mondta, aki ide kijön, élvezheti jótékony hatását.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Banki, biztosítási jogvita rendezése a bíróságon kívülMunkaerőhiány a turizmusban: eddig idegen megoldásokkal barátkozik a szakmaMegemlékeztek az Európa Napról az Európa térenMi az a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel?Tízezer az álomhatárZalában közel 2800-an érettségiznek Tánc világnapi találkozóTungsram leépítésekHalálos tűz BoncodföldénGimnáziumi rangsor - 2022 -
rovatunk hírei
Az egészségügyért végzett munkát ismerték elRómai kori emlékpark BagodbanPajtások a Vizslapark bejáratánálDombérozás 32 településenKeszthelyi sorok a Pannon TükörbenRestart a SportcsarnoknálTárlatvezetések, műhelytitkok, koncertekKörforgalom és kerékpárút is épülKözös Mester, eltérő művészi utakKortárs fesztivál és Meseautó top 10
Tehermentesítés, kétirányúsítás, parkolókKelta harcos és gazdag női sír is előkerültÁVH székházból börtönmúzeumZalaegerszeg és környékeASZTALOSZalaegerszegFöldön, vízen, levegőbenMEZŐGAZDASÁGI SEGÉDMUNKÁSSPIRITUÁLIS KÖRMinőségellenőr