Archivum
Tiszta ivóvíz az új vízműből
Zalaegerszeg belvárosa a Vizslaparkig bezárólag, Kertváros, Landorhegy, Ola, Andráshida és Ságod városrészek valamint Teskánd már a megépült új nyugati vízműtől kapják az ivóvizet, és várhatóan két héten belül a projekt által érintett többi falvat is bekapcsolják az új rendszerbe.
Befejezéséhez közeledik a 4,3 milliárdos projekt
Böcskey Zsolt, a Zalavíz Zrt. műszaki igazgatója az új létesítményben tartott sajtótájékoztatón elmondta, az elmúlt évben megépült ötezer köbméter/nap kapacitású víztisztító és kezelő a hozzákapcsolódó kilenc víztermelő kúttal biztosítja a jó minőségű ivóvizet. Korábban nem volt tisztítás, most az új technológiának köszönhetően a kutak vize vas- és mangántalanítás, biológiai ammóniamentesítés, utószűrés valamint klóros fertőtlenítés után kerül a hálózatba.
A beruházás révén több mint 60 kilométernyi vezetéket is megépítettek, bekötéseket és tűzcsapokat cseréltek. Idén januárban indult el a próbaüzem az új tisztítóműben, így a zalaegerszegi városrészeket már teljesen szűrt, kristálytiszta ivóvízzel tudják ellátni. A bagodi, becsvölgyei és milejszegi vízműnél is hamarosan megkezdődik a próbaüzem, így az érintett tizenhárom település lakói is tiszta, arzénmentes ivóvízhez juthatnak. Újságírói kérdésre, miszerint Bagodban sok a panasz, a következőket válaszolta. Mivel eddig nem volt tisztítás, a hálózatban kiülepedett a vas és a magán, ami a folyamatos vezetékcserék során az ivóvízbe került. Amikor az új vezetékeken elindul a vízszolgáltatás, a megfelelő mennyiségű víz lehetővé teszi az átmosást, így ezek a problémák heteken belül megszűnnek.
Bali Zoltán, a Zalaegerszeg és térsége ivóvízminőségének javítására létrejött önkormányzati társulás elnöke emlékeztetett arra, hogy hazánk az Európai Unióhoz való csatlakozás során vállalta, hogy a lakossági fogyasztásra szánt ivóvíz arzén tartalmát 50-ről 10 mikrogrammra csökkenti. A Zalavíz szakemberei már 2004-ben vizsgálták a megoldás lehetőségét. A megyeszékhely valamint a bagodi, milejszegi és becsvölgyei vízmű szolgáltatási területén elhelyezkedő tizenhárom település önkormányzati társulást hozott létre. Az ivóvízminőség javító program kétkörös pályázati rendszerben valósul meg. A 4,3 milliárd költségvetésű beruházást száz százalékban uniós és hazai forrásokból finanszírozzák, mert a társulás az önerő biztosításához is nyert támogatást.
A kivitelezés 2014 első negyedévében kezdődött, és várhatóan idén júniusban fejeződik be a műszaki lezárással. Az érintett három vízmű bekapcsolása az új rendszerbe a fokozatosság elve alapján történik, de már 2015. első negyedévétől minden település a zalaegerszegi nyugati vízműtől kapja az ellátást.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10