Archivum
Szépítik Zalakaros új templomát
Amikor 2004-ben felszentelték Zalakaroson az ország első, az Isteni Irgalmasságról elnevezett templomát, a Zalakaros Új Templomáért Közhasznú Közalapítvány nem kevesebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy berendezze, csinosítsa és felszerelje az Isten házát.
A közhasznú alapítvány közreműködésével, a hívek adományaival és az önkormányzat támogatásával azóta orgonával, padokkal, új, modern oltárképpel, a Keresztút jeleneteit ábrázoló faragásokkal, oltárral bővült a templom. Sikerült rendbe tenni a templom környezetét is, az önkormányzat segítségével megtörtént a virágosítás, padok és világító berendezések kihelyezése. Az alapítvány mégsem érzi úgy, hogy elvégezte feladatát.

A hívekkel egyetértve a közeljövőben keresztelő kutat szeretnének készíttetni, s még ebben az évben szeretnék elkezdeni a templomtól északra lévő járda melletti keresztút, stációk építését. A stációk képei már az alapítvány rendelkezésére állnak, a fülkék kialakításához várják az adományozók segítségét. Szintén ez évben – egy adománynak köszönhetően – sor kerülhet a templom előtt egy korpusszal megjelenített nagykereszt felállítására is.
A közelmúltban ugyancsak adomány segítségével elkészülhetett a Faustina mellékoltár (Faustinának sugallta Isten az isteni irgalmasság gondolatait, Faustina az engedelmesség mintaképévé is vált ez által), az oltárt az alapítvány most egy Faustina-képpel szeretné teljessé tenni. Bár álomnak tűnik egyelőre, de nem mondanak le arról sem, hogy egyszer igazi orgonát szerezzenek be a templomba.
Az Isteni Irgalmasság temploma az elmúlt időszakban zarándokhellyé is vált, sőt kulturális bemutatók színteréül is szolgál. E hónap folyamán elkezdődnek a Kollonay Zoltán nevével fémjelzett orgonakoncertek, és több ízben is a közönség elé lépett és lép a város Női Kara is templomi koncertjeivel.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Belvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton Másodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területére80.000 forintért kellett meghalnia - -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért