Archivum
A második félidőben hengereltek
ZTE FC - Mezőkövesd Zsóry FC 4-0 (1-0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1100 néző. Jv.: Berger. Gólszerzők: Daru ( 39., 60. p.), Babati ( 65. p.), Murai (80. p.). Piros lap: Kulcsár ( 53. p., Mezőkövesd).
ZTE: Szappanos - Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi - Szakály, Kovács G. (Murai 61. p.) , Délczeg (Bíró 31. p.), Babati - Vittman (Városi 65. p.), Daru. Vezetőedző Lendvai Miklós.
A feljutásért küzdő Mezőkövesd nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a háromszor egymás után vereséget szenvedő ZTE számára. Az ismerkedés percei után a vendégek harcoltak ki mezőnyfölényt. A hazaiaknak nem sikerült nagyon megtartaniuk a labdát, biztos védekezésből igyekeztek kontrázni. Harminc percen át két kecsegtető helyzetben hibáztak a vendégek. Az első félidő hajrájában a legjobbkor jött a ZTE vezető gólja, amely alaposan megfogta a vendégeket.
A szünet után is a zalai csapat maradt lendületben. Kulcsár kiállítása után gyorsan kihasználta emberelőnyét a ZTE, öt perc elteltével már 3 góllal vezetett. Ekkor jegyezte meg egy szurkoló:" adtunk már ilyen mérkőzést döntetlenre a Balmazújváros ellen". Most viszont a teljesen kinyíló vendégek ellen a mérkőzés hajrájában, Murai szerzett e szép gólt ezzel fölényessé téve a ZTE győzelmét.
A ZTE a legjobb lélektani pillanatokban szerezte góljait, és három vereség után kiütéses győzelmet aratott. Jogosan szólt a mérkőzés végén a szurkolók vastapsa.
Értékelés:
Lendvai Miklós a ZTE vezetőedzője: - Nehezen indult számunkra a mérkőzés, de annál örömtelibb lett a vége. Mindenképpen nyerni akartunk, de nem hittem volna, hogy ilyen különbséggel sikerül.
Lucsánszky Tamás, a Mezőkövesd vezetőedzője: Rendkívül fontos volt számunkra a mérkőzés, de a hozzáállásunk nem volt megfelelő. Az első félidőben voltak lehetőségeink, a kiállítás után a ZTE gyorsan eldöntötte a találkozó sorsát.
Babati Benjamin a ZTE játékosa: - A mérkőzés elején volt egy kis szerencsénk, de a második félidőben jól játszottunk és megérdemelten nyertünk.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek -
rovatunk hírei
50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán!Megyei jogú városok jegyzői üléseztek ZalaegerszegenTovábbra sem látogatható a hévízi tófürdő központi épületeEmbercsempészet: Hiába teljesítette a fuvarokat, nem kapta meg a pénztJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyérePénzügyi tippek - hogy a nyaralás valóban gondtalanul teljen!Epernapok a zalaegerszegi piaconZalaegerszeg és a biciklizés – rajzpályázat gyerekeknek top 10
Ismét jótékonysági koncertet ad a Liszt Ferenc VegyeskarÉvadzáró és díjátadó a Hevesi Sándor SzínházbanJúnius 13-án délután megnyílt a 2025-ös EgerszegFesztJúnius 21-én Zalaegerszegen is Múzeumok ÉjszakájaÁtadták a zalai építészeti nívódíjat és a Zala megye Építészetéért DíjatJúnius 3. - Riasztás Zala vármegyéreJúnius 13-tól indul az EgerszegFesztA bomlás virágai és a diktatúra végnapjaiItt kávéztak ők - Nyáry Krisztián ismét ZalaegerszegenA szezon legjobbjait köszöntötte a vármegyei Kosárlabda Szövetség