Archivum
Ismét mélyről felkapaszkodva
Soproni KC - Zalakerámia ZTE 83–89 (29–18, 18–19, 11–24, 25–28) NB I férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 2.000 néző. Vezette: dr. Valovics, Czifra, Bognár.
Soproni KC: Richardson (23), Couisnard (19/3), Molnár A. (17/3), Szabó Zs. (5/3), Knight (11). Csere: Pojbics (1), Keresztes, Gombás (1), Halmai (6/3). Vezetőedző: Meszlényi Róbert
Zalakerámia ZTE: Hinnant (9/3), Watson (6/3), Kámán (24/12), Wilson (13/3), Trepák (20/12). Csere: Simon L. (3), Gáspár, Baki (10/6), Tóth Á. (4). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó.
Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a Brooks nélkül felálló soproniak ellen 10-4-re vezetett. Aztán mintegy varázsütésre feltámadt a hazai csapat. Watson önzően játszott és a negyed közepén már a hazaiak vezettek (15-14), majd jelentős előnyre tettek szert. A második negyedben folytatódott a vendégek gyengélkedése, főleg a lepattanó labdák megszerzésében múlták alul magukat.
Ugyanakkor Richardson vezérletével remekelt a hűség városának csapata. A hazaiak már 16 ponttal is vezettek ( 36-20). Igaz, ebben az időszakban a játékvezetők is inkább a ZTE-t sújtották ítéleteikkel, két technikai hibát is fújtak a kék-fehérek ellen. Mint oly sokszor ezúttal is a harmadik negyed volt a döntő, a ZTE sorban dobta a triplákat. Különösen Baki szerzett rendkívül fontos 3 pontosokat. Kámánék 51-51-nél érték utol a hazaiakat, a 4. negyedben pedig végig taktikusan játszva megérdemelt győzelmet arattak.
Nyilatkozatok:
Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: - A hazaiaknál Brooks nem játszott, nálunk pedig Watson került gyorsan a kispadra, személyi hibái miatt. Az első két negyedben gyengélkedtünk, de a 3. negyedtől kezdve elkaptuk a ritmust és végül is megérdemelten nyertünk.
Baki Gergely: - Nagyon örülök, hogy a kispadról beállva tudtam segíteni, fontos pillanatokban dobott pontjaimmal hozzájárulhattam a csapat sikeréhez.
Kámán Tamás: - Ismét mélyről kapaszkodtunk fel, ez bizonyítja a csapat mentális erejét. Ismét köszönet a szurkolóknak a biztatásért.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Első idegenbeli meccsére készül a ZTE FC Változatlan kerettel folytatja a ZTE ZÁÉV TK női tekecsapataMagyar Péter Zalaegerszegen járt, a Vizslaparkban tartott fórumotLecsaptak a zalaegerszegi dílerhálózatraTakács Nóra bronzérmet szerzett az EYOF-onIszapmederbe esett lovon segített a szolgálaton kívüli rendőrAszfaltozás a zalaegerszegi Kossuth utcábanAugusztus 6-ig várják a csapatok jelentkezését az AquaCity főzőversenyéreElőször rendeztek strandkézilabda tornát az Aquacity-benHamarosan kiderülnek a felvételi ponthatárok -
rovatunk hírei
Akadálymentes rendőrségi ügyfélszolgálatokEsélyegyenlőségi fesztivál Vendégcsalogató hagyományteremtésA tanulás a fiatalság zálogaBiztonságtechnikaStrandolj és szórakozz Gébárton!A reiki test és lélek segítőjeGórcső alatt az egészségturizmusElektromos készülékeink villámvédelmeSzámítástechnika a felhőben top 10
Tizennégy százalékkal többen kezdhetik meg tanulmányaikat a Zalaegerszegi Egyetemi KözpontbanElső idegenbeli meccsére készül a ZTE FC Változatlan kerettel folytatja a ZTE ZÁÉV TK női tekecsapata