Archivum
A Nibelung-lakópark
színes, magyar filmdráma, 100 perc, 2009
16 éven aluliak számára nem ajánlott
rendező: Mundruczó Kornél
író: Térey János
operatőr: Dobos Tamás
zene: Tallér Zsófia, Bozsóki Imre, Nyirő Gergely, Darvas Kristóf
producer: Gáspár Máté, Petrányi Viktória
jelmez: Breckl János
látvány: Ágh Márton
vágó: Jancsó Dávid
szereplő(k):
Rába Roland (Hagen)
Nagy Zsolt (Siegfried)
Gyabronka József (Gunther)
Péterfy Bori (Brünnhilde)
Sárosdi Lilla (Gutrune)
Láng Annamária (Gerda)
Somody Kálmán (Alberich/Dankwart)
Bánki Gergely (Truchs/Fafner/Konferanszié)
Csákányi Eszter (Frei/Fényképész/Homeless/Bárénekes)
Scherer Péter (Heimdall/Volker)
Tóth Orsolya (Voglinde/Flosshilde)
Katona László (Homeless/Giseler/Paparazzo/Wulf)
Terhes Sándor (Gerenot/Fasolt/Wolfart/Gelfrat)
Tilo Werner (Tilo)
{slimbox album="Nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/1.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/2.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/3.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/4.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/5.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/6.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/7.jpg{/slimbox} {slimbox album="nibelung"}images/stories/programajanlo/film/nibelung/8.jpg{/slimbox}
Térey János A Nibelung-lakópark című drámája igazi korrajz: katasztrófajáték, olyan átfogó és rétegzett mű, mely a wagneri hagyományt felelevenítve, egy mítosz kereteiben ad hírt a máról, a mai Magyarországról. A világ, amelyet egy lakópark jelképez, bajban van. A két tőkés család sarjaiból, ügyvédekből, modellnőkből, rendőrökből, tűzoltókból és rádiósokból álló társadalom az összeomlás szélén billeg.
Hagen, aki félisten csak az istenek között, bosszút esküszik a hatalomra jutottak ellen, akik nélkülözni merték őt birodalmuk vezetésében. Cinkostársaival úgy döntenek, hogy a világ megérett a pusztulásra. Terve ördögi, és mint minden ördögi terv: tökéletes. Szellemes terrortámadásokkal tartja félelemben az elkényelmesedett polgárokat. Titáni küzdelmükben azonban természetesen nem csak a világ, de ők maguk is bukásra vannak ítélve.
A Krétakör színészeivel készült előadást a rendező Mundruczó Kornél vette filmre a Lipót néven ismert intézmény (Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet) elhagyott falai között. Egy kísérteties térben bolyongva követhetjük nyomon, hogy miként mélyül egyre a fenyegetettség és a káosz.r Színház .
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Diáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton -
rovatunk hírei
Teszt cikkEgy idegenbeli siker születettA Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereség top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért