2024.04.27., szombat - ZitaZalaegerszeg időjárása

Biztató eredmény a visszavágóra

2018. november 25. vasárnap, 16:57
ZTK FMVas - Victoria Bamberg (német) 6:2 (3675:3532). Bajnokok Ligája férfi tekemérkőzés a legjobb nyolc közé jutásért, első találkozó, Zalaegerszeg.

Jól kezdte a találkozót a zalai csapat. Az első körben Fehér Zoltán magabiztosan verte ellenfelét, Boanta nagy küzdelemben nyert. Járfás Sz. ellenfele biztosan hozta a meccspontot. Farkas S. remekelt, a mezőny legjobb teljesítményével nyert.  Kozma is csak egy szettpontot engedélyezett ellenfelének. Nemes hullámzó teljesítményt nyújtott, nagy csatában kikapott. A zalaiak jó eredményt értek el és a belső szett pontok tekintetében is jól állnak,  jó esély mutatkozik a továbbjutásra.

Eredmények (elöl a hazaiak): Fehér Z. (611 fa) - Rüger (554 fa), 1:0, Boanta (621) - Craciun (610),  2:0, Járfás Sz. (587) - Walke (637), 2:1, Nemes (584)  - Müller (593), 2:2, Farkas S. (648) - Roos (Seiler) (552), 3:2, Kozma (624) - Löhnert (586), 4:2.

A több ütött fáért járó két pontot a ZTK FMVas kapta, így alakult ki a 6:2-es végeredmény.

Fehér László, a ZTK FMVas edzője: - Nem lesz könnyű a visszavágó, de a következő két hétben figyelemmel kísérem a Bamberg játékát az interneten.  Az eredmény alapján jó esély mutatkozik a továbbjutásra. A visszavágón már mi taktikázhatunk.

Farkas Sándor, a ZTK FMVas játékosa: - Örülök a győzelmünknek, és annak is, hogy olyan eredményt értünk el, amely bíztató a visszavágó előtt. A Bamberg otthonában is győzelemre kell törnünk, akkor biztosan továbbjutunk.