2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Fordulat a záró játékrészben

2019. október 21. hétfő, 13:00
szerző: B. I.
Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK 78-85 (26-18, 20-16, 16-22, 16-29). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 1500 néző. Jv.: Kapitány, Minár, Fodor.

Sopron: Pitts (12/3),  Thompson (19/6),  Takács (3), Rivers (7/3),  Carter (29). Csere: Supola (5), Élő, Molnár M. (3/3),  Werner, Fazekas. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Ubilla (7/3), Johnson (26/6), Williams (6/6),  Szabó (20/6), Agafonov (17). Csere: Djurics (6),  Doktor (2), Simon (1), Bagó,  Gulyás. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzést lendületesen kezdő Sopron gyorsan elhúzott, a ZTE védekezésben és támadásban egyaránt sokat hibázott. A második 10 percben is a házigazdák irányítottak. Carter mindkét palánk alatt korlátlan úr volt, sok center „gólt” kapott a ZTE.  A harmadik tíz percben még egy ideig tartott a Sopron lendülete, de a vendégek védekezése kezdett összeállni, és mindjárt  lett ritmusa támadásaiknak. A záró tíz perc elején 8-0-ás rohammal átvette a vezetést a zalai csapat. A Sopron még egy pontra felzárkózott, de a hajrá egyértelműen a vendégeké volt.. A hajrában sérülés miatt két kulcsjátékos hiányzott a hazaiaktól.

Mélyről jött fel a ZTE és aratott értékes győzelmet.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Végre sikerült teljes kerettel játszanunk. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, támadásban, védekezésben sokat hibáztunk. A második félidőben váltottunk, visszajöttünk a mérkőzésbe.  Értékes győzelmet arattunk, nem érdemtelenül.